Lady GaGa a Ruska ve vaně

matoush

Ve světě hitparád je živo. Ve druhém týdnu roku 2009 se objevují nové talenty, takže Beyoncé už není jedničkou ani v USA ani v Evropě. Na její místo se pomalu usazuje nová hvězda.

Beyoncé se hřála na vrcholu amerického Billboard Hot 100 Music Chartu po dlouhých šest týdnů. Sesadit se jí podařilo až nyní. Tím šťastlivcem je Lady GaGa s Just Dance. Spoluautory této písně jsou i Colby O’Donis a Akon. Just Dance zapůsobila i v Británii. Gaga, která byla minulý týden třetí, nahradila na vrcholu Alexandru Burke.Porážka vítězky britského X-factoru však mnoho lidí pobouřila. „Zkusil jsem asi deset vteřin z tý p……ý Ga Ga a vidím, že tenhle rok bude v muzice ještě víc zk……j než minulej,“ vyznává se fanoušek nevybíravým způsobem na stránkách Burke. Ať se to posluchačům líbí nebo ne, Alexandra skončila až třetí. Na druhou příčku se totiž vyšvihla Nelly Furtado s Jamesem Morrisonem a song Broken Strings.

Poker Face vede
Lady Gaga vévodí i tabulkám v Kanadě. Zde ji na vrchol vynesl song Poker Face. Velmi zajímavá je i kanadská „trojka“ Jason Mraz. Zpěvák a songwritter nominovaný na Grammy pracoval i na muzice ke kultovní sérii filmů Matrix. Do Canadian Hot 100 se dostal s písní I’m Yours.
V Evropě se stále drží Katy Perry. Hot ‚N‘ Cold drtí Rakousko, Německo a třeba Dánsko. Jen o málo méně úspěšná je píseň If I Were A Boy od Beyoncé. Ta se umístila v Nizozemsku (2. místo), Belgii (4. místo) a veŠvédsku (6. místo). Ve švédském žebříčku sverigetopplistan si už čtvrtý týden na špičce užívá vítěz loňského ročníku tamějšího hledání SuperStar Kevin James Borg. Je také jedním z interpretů, kteří mají šanci reprezentovat Švédsko na letošním ročníku Eurovision Song Contest. Švédskou SuperStar se stal právě díky písni With Every Bit Of Me.

Poslechněte si švédskou SuperStar

http://www.youtube.com/watch?v=FJOGm66nj3U.

Nejprodávanějším singlem Belgie je Toi Plus Moi od Grégoire. Takže, pokud lahodí vašim uším francouzština, můžete si poslechnout, jak Grégoire napsal „písničku, co nezmění svět“.
A co Úlet pro tento týden? V redakci nám byla zima, tak jsme se mrkli, jestli nemají Rusové nějakou dobrou vypalovačku, když už se nemůžeme zahřát plynem. A zjistili jsme, že  jedničkou pro tento týden je skupina Vintaž a Odinčestvo ljubvy. Osamělost lásky ale pravděpodobně vynesl na špici hlavně klip, kde zpěvačka střídavě leží na posteli a koupe se ve vaně. Omrkněte ho a …užívejte muziky! 

Podívejte se na úlet týdne

http://www.youtube.com/watch?v=Qn-k-vQk9mA

Týden ve světových hitparádách

Billboard Hot 100 Music Chart (USA)
1. Lady Gaga
– Just Dance
2. Beyoncé – Single Ladies (Put A Ring On It)
3. T.I. Featuring Rihanna – Live Your Life
4. Taylor Swift – Love Story
5. Kanye West – Heartless

Theofficialcharts.com (Velká Británie)
1. Lady Gaga
– Just Dance
2. James Morrison / Nelly Furtado – Broken Strings
3. Alexandra Burke – Hallelujah
4. Leona Lewis – Run
5. Kings Of Leon – Use Somebody

sverigetopplistan.se (Švédsko)
1. Kevin Borg
– With Every Bit Of Me
2. Lady Gaga – Poker Face
3. Katy Perry – Hot ‚N‘ Cold
4. The Killers – Human
5. ABBA – Happy New Year

Austriancharts.at (Rakousko)
1. Katy Perry
– Hot N Cold
2. Polarkreis 18 – Allein allein
3. Beyoncé – If I Were A Boy
4. P!nk – Sober
5. P!nk – So What