Lake Malawi Alberta Černého jedou na turné a chystají klip

Redakce

První turné má před sebou nová kapela zpěváka a kytaristy Alberta Černého Lake Malawi. Se svými kolegy-multiinstrumentalisty Patrickem Karpentskim, Jeronýmem Šubrtem a Pavlem Pilchem na něj tento ex-frontman Charlie Straight vyráží 14. února, ten večer zahraje v M-klubu ve Valašském Meziříčí.

Lake Malawi tour

14. 2. Valašské Meziříčí, 22. 2. Třinec, 25. 2. Pardubice, 26. 2. Praha, 27. 2. Plzeň, 28. 2. České Budějovice, 4. 3. Brno, 5. 3. Olomouc, 14. 3. Ostrava, 21. 3. Děčín

,,S Lake Malawi máme hotové skladby na celé první album. Nejvíc se ale těším na to, až je oživíme na koncertech a předvedeme publiku," říká Albert Černý. Dodává, že pokud někdo bude mít pocit, že je hudba Lake Malawi podobná hudbě Charlie Straight, bude to brát jako kompliment. ,,Asi to nebude překvapivé. V Charlie Straight jsem vymýšlel melodie i texty, v Lake Malawi je to stejné. Písničky jsou vlastně mou autobiografickou zpovědí. Přesto jsou ale nové skladby rychlejší a snad i více vzrušující, protože mám pocit, že je z nich cítit naše nadšení a dobrá nálada v kapele," dodává.

Albert Černý v pořadu Drzá Diana

Jen týden po koncertu ve Valmezu přijde kapela s klipem k singlu Always June, který se točil ve Zlíně. Ústřední postavou klipu je kufr s nápisem Holidays Forever. Co je uvnitř, to se však diváci nikdy nedozví. ,,S tímhle kufrem jsem na cestách už asi pět let, připodobnil bych ho k trpaslíkovi z filmu Amélie z Montmartru," popisuje Černý a dodává, že se po celou dobu videoklipu marně snaží nalezený kufr znovu otevřít, až o něj nakonec přijde. Kufr uplave po proudu řeky, kde ho vyloví malý kluk v červených kalhotech. ,,Na rozdíl ode mě se mu podaří kufr otevřít, aniž by se nějak zvlášť snažil. A tím zase začíná jeho dobrodružství." (sli)