Lamb se blíží, lístky na koncert ještě jsou

Redakce

Za necelý týden, v sobotu 4. února 2012, dorazí do pražského klubu Vltavská dvojice Andy BarlowLou Rhodes alias Lamb. V předprodeji vyjdou lístky na 760 korun, v den koncertu budou k dispozici v klubu za 850 Kč.

V Praze a den poté v Brně kapela představí aktuální desku 5, kterou označuje za "existenciální". Vyšla loni, po osmi letech od předposlední nahrávky Between Darkness and Wonder.

“Andy mi jen řekl, že přišel ten správný čas, a ať mu řeknu jediný důvod, proč nenatočit další album. Mě žádný takový důvod nenapadl. Myslela jsem na to samé a nemohla jsem ze sebe dostat ani slovo. Po tak dlouhé pauze, kdy jsme se oba zabývali vlastními projekty, měl pravdu. Přišel ten správný čas," vzpomíná Lou Rhodes na dobu před natáčením "pětky".

Kapela se po pauze dala dohromady v roce 2009, Lou mezi tím vydala tři sólová alba včetně Beloved, které dostalo prestižní britslou cenu Mercury. Andy cestoval po světě, remixoval a pracoval jako producent. Jeho sólový projekt nesl název LOWB.

Den po pražském koncertě se kapela představí v Brně na Flédě, lístky seženete od 550 korun.

Netrpěliví se mohou na setlistu.fm podívat, které písničky připadají pro české koncerty v úvahu.

Jako předskokani vystoupí písničkář Jay Leighton a kapela The Ramona Flowers, kteří s Lamb úzce spolupracují. Jay Leighton hostoval na sólovém turné Lou Rhodes, The Ramona Flowers spolupracují na debutovém LP s Andym Barlowem a před nedávnem dokončili singl Dismantle & Rebuilt. (sli)