Láska Amy Winehouse k drogám silnější než k hudbě


Má talent od přírody a hlas jako bohyně. Lidé slavnou Angličanku Amy Winehouse buď nekriticky zbožňují, nebo jí opovrhují. Pro jedny je nedotknutelná zpěvačka, nositelka cen Grammy a hudební idol. Jiní v ní vidí jen potetovanou agresivní feťačku s lahví v jedné a cigaretou v druhé ruce.

Příběh Amy Winehouse nápadně připomíná Janis Joplin, blues-rockovou zpěvačku, průkopnici sólových rockových interpretek v 60. letech minulého století. Mladá, nespoutaná Amy, hudebnice s obrovským talentem, dokázala debutem Frank a následně albem Back to Black pobláznit davy. Na rozdíl od Janis, která se ve 27 letech opilá předávkovala heroinem, až tak tragicky neskončila. Neměla k tomu ale daleko.

Poslechněte si Amy Winehouse v písni Valerie

http://www.youtube.com/watch?v=7CJzMkvJUno

Sex, drogy a rock´n´roll
Drogové eskapády, anorexie, alkoholismus, vězení – to vše provázelo Amy Winehouse častěji než vyprodané koncerty. Videa, kde je zpěvačka očividně pod vlivem drog, jí způsobily nejen celosvětovou ostudu, ale i zdravotní komplikace. Vinou nadměrnému kouření cigaret a cracku má potíže s dýcháním a srdcem. Kouření se ale za žádnou cenu nechce vzdát. A navíc si ráda vybíjí agresivitu na jiných lidech. Několikrát ji zatkli, a to nejen za braní drog, ale i za fyzické napadení člověka.

Poslechněte si píseň Rehab

http://www.youtube.com/watch?v=LD5sahXoj0U

S drogami Amy seznámil manžel, skončilo to rozvodem
Amy Winehouse už má za sebou i rozvod po dvouletém manželství s Blakem Fielderem. Kdysi prohlásila, že jsou úplně stejní. Před rozvodem tvrdila, že jejich manželství bylo celé jen o braní drog. Byl to právě Blake, kdo svou ženu seznámil s heroinem a dalšími drogami. Zadrželi je společně pro nelegální držení marihuany.

Po rozvodu se ale snad blýská na lepší časy. Můžeme doufat, že veleúspěšné album Back to Black z roku 2006 nezůstane osamocené, že k němu v dohledné době přibude další. Černé období má Amy už snad definitivně za sebou, nová hudba by ji mohla zbavit nálepky sebedestruktivní narkomanky.

Témata:, , ,