Legenda „rocku ze sídliště“, Mňága a Žďorp, vydává desku Takže dobrý

Redakce

Valašskomeziříčská kapela Mňága a Žďorp vydává v pátek 12. února 2010 jedenáctou studiovou desku. Album příznačně nazvané Takže dobrý obsahuje celkem dvanáct písní a je prvním v historii kapely, které vznikalo v Praze. Natáčení proběhlo v druhé polovině loňského roku ve studiu Jámor pod dohledem producenta Ondřeje Ježka.
Nahrávka přichází dva roky po poslední řadovce Na stanici polární a skupina v její společnosti oslaví třiadvacet let na poli české hudební scény. „Už máme desek tolik, kolik je prstů na rukou plus palec od levý nohy… Takže dobrý,“ dodává s úsměvem frontman Petr Fiala.
Jednotlivé písně se rodily v uplynulých dvou letech během turné v klubových šatnách, hotelových pokojích, restauracích, parcích či koncertních dodávkách. Oproti trendům se Mňága opět spolehla na "syrový" zvuk bez počítačových vychytávek a obešla se i bez dnes módního hostování. „Dechové sekce vymyslel a realizoval náš Jirka Tibitanzl sám, já jsem hrál hodně na zkreslenou elektrickou kytarou, nepoužívali jsme žádné virtuální zvuky. Jdeme cestou maximální upřímnosti bez ohledu na následky,“ přibližuje sound desky Fiala. (sli)