Lékař Murray neúmyslně zabil Jacksona, rozhodl soud

Redakce

Lékař Conrad Murray (58), který byl obžalován z neúmyslného zabití popového zpěváka Michaela Jacksona, je vinen. V soudním procesu o tom v pondělí v Los Angeles rozhodla porota. Výši trestu určí soud 29. listopadu 2011. Kékaři hrozí až čtyřleté vězení a zákaz výkonu lékařského povolání. Do vynesení výsledné výše trestu bude ve vazbě, soudní budovu opouštěl s želízky na rukách.

Členové Jacksonovy rodiny v soudní síni tiše plakali, fanoušci po rozhodnutí jásali. Murray vypadal zdrceně, ale choval se klidně. Jeho advokáti výrok poroty při odchodu nekomentovali.

Porota, kterou tvoří pět žen a sedm mužů, rokovala za zavřenými dveřmi dvy dny. Měla neomezeně dlouhou dobu na to, aby jednomyslně určila, zda lékař je vinen, nebo nevinen. Rozhodovala se na základě vyjádření žaloby a obhajoby a vystoupení padesátky svědků, jež soud vyslechl od začátku procesu 27. září.
    
Hlavní žalobce David Walgren ve čtvrtek v závěrečné řeči řekl, že důkazy proti kardiologovi Murraymu jsou "zdrcující" a "absolutně jasné". Lékař se činu podle obžaloby dopustil, když 25. června 2009 popové hvězdě podal smrtelnou dávku anestetika propofol.

Murray se ale vinen necítí. Zdůraznil, že Jackson, kterému v době smrti bylo 50 let, si lék sám vyžádal jako prostředek na spaní. Obhajoba také tvrdila, že zpěvák si bez vědomí lékaře vzal v osudný den další léky, které v jeho těle vytvořily "smrtící koktejl". "Michael Jackson si svou smrt zavinil sám," prohlásil ve čtvrtek obhájce Ed Chernoff. (sli)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit