Lenka Dusilová a Baromantika finišují nové album, můžete je finančně podpořit

Redakce

Zpěvačka Lenka Dusilová dokončuje nové spoluautorské album s kapelou Baromantika pojmenované V hodině smrti. Novinka, jež vzniká z větší části v nouzovských studiích SONO Records, naváže na loňské živé album Live at Café v lese a vyjít by měla v druhé polovině září u vydavatelství Supraphon. Vše je ale závislé na dostatku finančních prostředků na její dokončení, které se Lenka a Baromantika rozhodli získat přímo od fanoušků, prostřednictvím crowdfundingového portálu HitHit.cz. Podpořit je můžete tady.

Poslechněte si Lenku Dusilovou v Youradiu

„Nová Baromantika bude velmi poctivé dílo, v němž jdeme s našimi emocemi opravdu na dřeň. Mix jsme svěřili zvukařům Milanu Cimfemu a Pavlu Karlíkovi ze SONO Records, jejichž otisk na výsledném zvuku můžete slyšet na předešlé Baromantice či Eternal Seekers a jsou tedy pro kontinuitu našeho hudebního příběhu nepostradatelní.  Natáčení je přirozeně nejnákladnější složkou projektu a proto si vážíme jakékoliv finanční podpory,“ vysvětluje Dusilová.

Na novince se objeví také celá plejáda zajímavých hostů, mezi nimiž nechybí Justin Lavash, David Koller, Dan Bárta, Oskar Török nebo Marek Minárik či Miloš Dvořáček. Co se textů týče, mohou se posluchači těšit na zhudebněné básně i autorské věci Lenky Dusilové, přičemž zpívat se nebude pouze v češtině, ale také ve slovenštině, angličtině a polštině.

Naživo pak Lenka Dusilová a Baromantika představí album v rámci rozsáhlého podzimního turné, které odstartuje 2. 10. v Ostravě a kapela se v jeho rámci zastaví například 8. 10. v Brně, 9. 10. v Bratislavě, 24. 10. v Košicích nebo 2. 11. v pražském Divadle Archa, kde proběhne slavnostní křest. (kač)