Lenka Dusilová čeká potomka a chystá pokračování Baromantiky

Redakce

Zpěvačka Lenka Dusilová pracuje ve studiu Sono na novém albu, které chápe jako pokračování projektu Baromantika. Hotové by mělo být v polovině září, a přestože se osmatřicetiletá zpěvačka zanedlouho stane matkou, chystá se desku představit na podzimní koncertní šňůře.

Poslechněte si Lenku Dusilovou v Youradiu

"Kromě toho, že ze mě bude matka, zůstávám muzikantem. Mám rozdělané dílo a není důvod nepokračovat v tom, co dělám," řekla Dusilová. Na Baromantice pracovala s pianistkou Beatou Hlavenkou, producentským duem Vilém BérešPatrick Karpentski (jenž aktuálně hraje také v Lake Malawi) a bubeníkem Martinem Novákem.

Jak Dusilová řekla v loňském rozhovoru pro Kouli, tato sestava ji hodně inspirovala a donutila ji na sobě ještě víc pracovat. "Začali jsme autorsky využívat celý tým, takže to není moje sólová deska. Jsem jenom střípkem v mozaice. Na albu se představují čtyři silní autoři, kteří se navzájem inspirují. Semínka teď nezasívám jen já, a proto se bude novinka od Baromantiky lišit," dodává. V textech, jejichž autorem je například britský kytarista a písničkář Justin Lavash, se prý bude více prezentovat "mužský svět".

Dusilová je mezi třemi nominovanými zpěvačkami na Ceny Anděl, které se budou předávat 14. května. (red)