Lenka Dusilová čeká potomka a chystá pokračování Baromantiky

Redakce

Zpěvačka Lenka Dusilová pracuje ve studiu Sono na novém albu, které chápe jako pokračování projektu Baromantika. Hotové by mělo být v polovině září, a přestože se osmatřicetiletá zpěvačka zanedlouho stane matkou, chystá se desku představit na podzimní koncertní šňůře.

Poslechněte si Lenku Dusilovou v Youradiu

"Kromě toho, že ze mě bude matka, zůstávám muzikantem. Mám rozdělané dílo a není důvod nepokračovat v tom, co dělám," řekla Dusilová. Na Baromantice pracovala s pianistkou Beatou Hlavenkou, producentským duem Vilém BérešPatrick Karpentski (jenž aktuálně hraje také v Lake Malawi) a bubeníkem Martinem Novákem.

Jak Dusilová řekla v loňském rozhovoru pro Kouli, tato sestava ji hodně inspirovala a donutila ji na sobě ještě víc pracovat. "Začali jsme autorsky využívat celý tým, takže to není moje sólová deska. Jsem jenom střípkem v mozaice. Na albu se představují čtyři silní autoři, kteří se navzájem inspirují. Semínka teď nezasívám jen já, a proto se bude novinka od Baromantiky lišit," dodává. V textech, jejichž autorem je například britský kytarista a písničkář Justin Lavash, se prý bude více prezentovat "mužský svět".

Dusilová je mezi třemi nominovanými zpěvačkami na Ceny Anděl, které se budou předávat 14. května. (red)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit