Lenny je něžná i naléhavá. Podívejte se na přímořskou novinku Bones

Redakce

Zpěvačka Lenny (21) je tu s novým singlem a klipem Bones, který by měl být součástí debutového alba. V plánu ho má Lenny dokončit do konce roku. Na kontě má Lenny prozatím dvě EP z roku 2013.

Bones je vlastně jenom singlová písnička, ale pro mě je to projekt, protože to dlouho trvalo. Do studia jsme zalezli v červenci loňského roku a vylezli až letos v lednu. Jsem pyšná na to, že se jedná i o moji vlastní produkci a kytaristy Ondry Fiedlera,“ řekla. „Až nedávno mě trklo, že i taková maličkost, jako je singl, může být inspirací pro mladé lidi, kteří si myslí, že k natáčení potřebují strašně moc lidí. Na singl a klip jsme měli minimální náklady, které bych si i uplatila sama, kdyby za mnou nestálo vydavatelství,“ dodala.

V písničce se Lenny představuje jako suverénní zpěvačka i producentka, dobře se jí daří míchat jemnou a dravou energii hlasu a akustických nástrojů, aniž by ona sama i píseň ztratily na ženskosti. 

Klip Bones vznikl v Anglii, dohromady se na něm podílelo deset lidí. Námět vymyslel kytarista Fiedle a v místech zvaných Seven Sisters se natáčelo z ruky na jeden záběr na břehu moře na pozadí velkých útesů. „Opakovali jsme to stále dokola, brodili jsme se ledovou vodou, je to takové syrové,“ komentovala to Lenny.

Zpěvačka si minulý týden zahrála v Praze před Macy Gray. Pracuje na novém albu – má už deset písní – a na podzim pojede jako předskokanka kapely Kryštof na Srdcebeat Tour. (red)