Lenny Kravitz je sexy i v dešti


Déšt, bahno a revoluce lásky... Přestože se včera večer nad brněnským Velodromem zatáhla černá mračna a celý koncert hustě pršelo, Lenny Kravitz byl neodolatelný. Dokázal ocenit výdrž a nadšení svých fanoušků, kteří trpělivě mokli a mokli.

Kdo se na včerejší koncert Lennyho Kravitze vybavil holínkami a pláštěnkou, ten jednoznačně vyhrál. Hned u vchodu totiž ti méně prozíraví přišli o své deštníky, se kterými se nesmělo dovnitř, a tak nezbývalo než moknout nebo se tísnit pod tribunami. Fanoušci slavného zpěváka a multiinstrumentalisty se ale nenechali nepřízní počasí odradit a brněnský Velodrom zaplnili – přišlo odhadem deset tisíc lidí.

Pršelo a Kravitz vtipkoval o slunci
Lenny KravitzPoslední dobou měl pětačtyřicetiletý rocker problémy s hlasivkami a musel zrušit několik koncertů, do brněnské show se ale naštěstí stihl vyléčit. Na pódiu se objevil krátce po dvacáté hodině (předtím měla půlhodinové vystoupení rakouská předkapela Anna F.). Kravitz zpíval trval zhruba dvě hodiny a fandové slyšeli jak starší a osvědčené kusy, tak songy z loňského alba It Is Time for a Love Revolution. Právě toto album zpěvák propaguje v rámci obnoveného turné Love Revolution Tour, se kterým objíždí svět už více než rok. Poprvé ho ostatně představil českým fanouškům loni touto dobou v 02 aréně.
Přestože by na včerejší večer nejlépe sedla píseň ze zmíněného loňského alba I Love the Rain, zpěvák přišel na pódium ve slušivé kožené bundě a ve svých obligátních černých brýlích s hláškou „So feel good!“ a vtipkoval o slunci. Hned na začátku předvedl dlouhé kytarové sólo, potom zasedl i ke klávesám a klavíru. I když si ve studiu často vystačí jen se svým hlasem a pěti nástroji, které obsluhuje sám, turné samozřejmě absolvuje s kapelou. Nad ostatními nástroji ze začátku dominovaly dechy –  tři saxofony a trumpeta.

Že není úplně originální? Nevadí, lidi je show prostě baví
Mezi jednotlivými kusy nedělal Kravitz skoro žádné pauzy, nadšený potlesk a pískot desetitisícového davu pokaždé zanikal v následující písni. Rychlé vypalovačky jako Bring It On Kravitz důsledně střídal s pomalými písněmi, které měly převahu. Mezi nimi songy I Belong To You z deset let starého alba 5, It Ain’t Over ‚til It’s Over z alba Mama Said nebo nový ploužák I´ll Be Waiting. Zazněla i poklona rockovým veteránům Pink Floyd v podobě refrénu We Don´t Need No Education… 

Lenny Kravitz A Always On the Run živě

http://www.youtube.com/watch?v=6X5_d9DNuXY&feature=PlayList&p=EC34021162FAFE30&index=0

Lenny po celou dobu komunikoval s publikem, i když  svoje proslulé kontroverzní proslovy omezil na stručná sdělení. Několikrát lidem děkoval, že i přes vytrvalý déšť přišli, na závěr si publikum dokonce fotil. Fanoušci a fanynky ho nechtěli pustit z pódia a vytleskali si přídavek, takže brněnským velodromem zazněly i slavné kusy Always On the Run, American Woman a Fly Away. Promoklé publikum brodící se blátem ale stále nemělo dost, Kravitz se tedy vrátil na pódium potřetí a  přidal jednu ze svých nejstarších písní Let Love Rule a na závěr song ze stejnojmenného alba Are You Gonna Go My Way.   
Kravitzovi kritikové  často vytýkají, že je neoriginální a že vykrádá starší vzory jako Led Zeppelin, Jimiho Hendrixe nebo Johna Lennona. Nic extra originálního nepředvedl ani v Brně, přivezl dokonce staronové album, ale do každé písně i instrumentálních pasáží dokázal dát kus sebe. A lidi jeho show prostě neskutečně baví.

Lenny Kravitz
19. června 2009, Brno -Velodrom

 

Témata:,