Leona Šenková: Jako budoucí matka ráda pomáhám dětem


Už v sobotu 20. září 2014 se uskuteční na náměstí v krásném jihomoravském městečku Dolní Dunajovice I. ročník benefičního koncertu (od 18 hodin) a dolnodunajovického rejdění (od 13 hodin) Křídla motýlí, jehož výtěžek je určen pro občanské sdružení Debra – nemoc motýlích křídel, jež sídlí v brněnské nemocnici. Na koncertu vystoupí Ilona Csáková, Petr Bende, Kamelie, Martin France, Marcela Březinová, Sámer Issa, Jiří Zonyga, Holki, Thomas Puskailer, Leona Šenková, Gabriela Goldová nebo Markéta Zehrerová. Koncert moderuje Markéta Mayerová a jeho výtěžek si přijde převzít osobně patronka občanského sdružení Debra herečka Jitka Čvančarová. My jsme si dnes popovídali s Leonou Šenkovou.

Proč jste se rozhodla podpořit benefiční koncert Křídla motýlí?
Můj dobrý a usměvavý kamarád Martin France mi jednoho dne zavolal a optal se mě, zda nemám zájem na této akci vystoupit. Seznámil mě s náplní, o co se vlastně jedná a jelikož ráda navštěvuji nová místa a o to více ráda pomáhám dětem, jako budoucí matka, tak jsem neváhala ani minutu a potvrdila mu svoji účast.

Setkala jste se někdy s nemocí motýlích křídel?
Jen jsem se o ní doslechla z dokumentů, novin a zpráv v televizi. Nikdy jsem neviděla skutečnost. Jsem velmi citlivá žena, ačkoli by tomu při mém vzhledu nikdo asi nevěřil.

Koncert se uskuteční v jihomoravském městečku Dolní Dunajovice, už jste v něm někdy byla?
Nikdy jsem tam nebyla a o to více se těším. ☺

K jižní Moravě patří neodmyslitelně víno, jaké máte nejraději?
Nemám vybranou značku. Víno mám velmi ráda, nejlépe sladší, které se rozplyne na jazyku, ale vzhledem k mému nynějšímu stavu si vínko raději odpustím.

Jak jste prožila léto?
Léto jsem prožila s rodinou a s přítelem. Jezdila jsem hodně zpívat po republice, takže jsem měla práci zároveň spojenou s dovolenou, protože se skoro všude přespávalo. Užila jsem si krásnou přírodu, nová prostředí i nové, lidské tváře. ☺ Zbytek léta jsem se uzavřela do studia a začala pracovat na něčem novém! ☺

Kde jste byla na dovolené?
Jak už jsem řekla, dovolenou jsem prožila naprosto všude, kde jsem zpívala. Nebyl ani na dovolenou čas a já zase raději zpívám, než se někde »válet« u moře. ☺

Co připravujete pro své fanoušky do konce roku?
Pro fanoušky připravuji nové CD s kapelou Ganja Haze, tudíž nové singly roku 2014, moji fanoušci určitě rádi uvítají nové písně pro své blízké k Vánocům! ☺ Máte se na co těšit!

Témata: