Lepší desku než tu naši jsem letos neslyšel, říká Matěj Ruppert z Monkey Business


Naposledy zpíval falešně před pár dny v hospodě. Jinak ale zpívá o sto šest, a dobře! Miluje hudbu, kterou dělá, a lepší desku než je ta poslední od Monkey Bussines letos ještě neslyšel. Kdo je to? Jasně, Matěj Ruppert!

Matěj Ruppert, frontman veselé kapely Monkey Business, trávil letošní prázdniny, jak jinak než, hraním po festivalech. Vůbec toho ale nelituje, ba naopak. Sice se moc nepovedlo počasí, které jako naschvál tikalo obráceně –  sluníčko do auta, na cesty a zataženo v době volna (tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastný, komentuje to Matěj), ale prázdniny si dobře užil.  

Pustťe si Monkey Business na Musilinu!

Jak to vypadá do konce roku s koncerty?
Teď v září ještě dojíždí festivaly, kde nebudeme chybět. Moc se těším na 17. listopadu, budeme hrát na Národní třídě a doprovázet někdejší písničkáře předlistopadové revoluce, Třešňáka, Hutku, Mišíka nebo Zajíčka. Zároveň budeme hosty koncertu JAR ve velkém sále Lucerny, kteří budou 17. listopadu slavit 20 let od vzniku kapely. Do konce roku chceme vydat DVD z našeho unplugged koncertu z Divadla Hybernia a s Romanem Holým chystáme novou desku. Bude s novou kapelou, zatím s pracovním názvem Neruda.

Poslední CD, které jste si letos koupil?
Výběr nejlepších historek Felixe Holzmanna.

Které CD by jste si naopak určitě nekoupil?
Těch by bylo asi spousta, ale například CD se současnými projevy předsedy KSČM.

Nejlepší hudební počin tohoto roku?
Je to blbý, ale já jsem fakt letos lepší desku než je ta naše neslyšel. Takže vydání desky Monkey Bussines: Twilight of Jesters?

Deska do postele?
Záleží na tom, co tam chci dělat. Pokud chci být v klidu, tak si pouštím Dark of the Moon od Pink Floyd, ale pokud je to spojené s nějakou aktivitou ,tak potom Regulate od rappera Warrena G.

Na který hudební nástroj byste chtěl umět hrát?
Chtěl bych umět hrát na všechny nástroje, ale třeba na piano a kytaru bych chtěl umět fakt hodně dobře.

Poslechněte si Monkey Business

Témata: