Letní hit Chihuahua nabízí rozverný klip, lásku k psům a stárnoucího DJ Boba


Když před pár lety vstal DJ Bobo z popela jako bájný fénix, málokdo tomu věřil. Ale slavný Švýcar svůj návrat na diskotékové parkety myslel smrtelně vážně. Na pomoc si vzal pidipsíky a animované tanečnice. Chihuahua se stala hitem a ovládla léto i hitparády.

René Baumann, známý jako DJ Bobo, začal svou kariéru už v roce 1985. Má toho spoustu za sebou, a zkušenosti se ukázaly být velmi přínosné později. V létě roku 2004 se DJ Bobo ukázal naplno; do světa vypustil hit Everybody, kterého se prodalo půl milionu kopií. Možná i díky tomu, že DJ Bobo upustil od typického techno soundu a přiklonil se ke klasické diskotékové hitovce mixnuté rapováním s chytlavým refrénem. Nastoleného trendu se už nepustil a udělal dobře.

Chihuahua funguje jako žvýkačka – chytne se uší a už se nepustí
Na stejném principu je založený i song léta 2003 z desátého alba Visions, rozverná houpavá melodie doprovázená zpěvem (i rapem) DJ Boba. V písni zní i několikačlenný sbor, který má za úkol jediné – pět „chihuahua“. Podle mnohých je Chihuahua jedním z nejúspěšnějších hitů DJ Boba. Pravdou je, že jeho starší kousky jako Freedom nebo Everybody patří k evergreenům 90. let, kdežto Chihuahua zapadla v moři produkce posledních několika let a s příchodem dalších letních hitů se na ni zapomnělo.Tehdejší úspěch hitu, který bodoval mimo domovského Švýcarska i v Německu a Francii, podpořil hravě barevný videoklip. Ten je, kromě občasných portrétů zpívajícího DJ Boba, celý animovaný. Vévodí mu všudypřítomná přerostlá čivava a animovaný zpěvák, kteří v automobilu pronásledují jednu z vnadných tanečnic až na parket.

Podívejte se na videoklip Chihuahua

http://www.youtube.com/watch?v=0KsgWUg0Zzk

DJ Bobo je jedním z nejúspěšnějších švýcarských umělců
DJ Bobo za celou svou kariéru prodal více než 14 milionů kopií své hudby. Ač si největší slávu zažil především v rodném Švýcarsku a Německu, jako doma byl v hitparádách po celém světě. Do švýcarských hitparád nasadil 27 singlů, stal se tak jedním z nejúspěšnějších a nejprodávanějších umělců této země. I proto ho vybrali, aby nazpíval oficiální píseň mistrovství Evropy ve fotbale 2008, které se konalo právě ve Švýcarsku a Rakousku. DJ Bobo nechal na svém oficiálním webu hlasovat fanoušky, kterou píseň vyberou jako hymnu evropského šampionátu. Vyhrála to píseň Olé Olé.

Poslechněte si píseň Olé Olé

http://www.youtube.com/watch?v=plx-by2DqeI

DJ Bobo – Chihuahua
Datum vydání:
2002
Deska: Visions

Témata:,