Letní Letná nabídne dva špičkové soubory, které tu ještě nebyly

Redakce

Fanoušci nového cirkusu se na letošním 12. ročníku Letní Letné (16. 8. – 3. 9.) mohou opět těšit na velmi kvalitní představení. Do Prahy s nimi přijedou dva špičkové soubory, které tu ještě nebyly – Briti NoFit State Circus a Francouzi Compagnie Rasposo. Program a vstupenky najdete zde.

Soubor NoFit State Circus na Letné uvede během osmnácti večerů ve svém šapitó připomínajícím obrovskou vesmírnou loď představení Bianco. Jde o kombinaci různých typů vzdušné akrobacie, živé hudby i neobvyklé scénografie. Diváci při představení nesedí, ale procházejí skrze kulisy, v blízkosti toho, co se všude okolo odehrává. „Mohou si tak volit svoji cestu i to, jak se nechají do představení zatáhnout,“ řekl ředitel Letní Letné Jiří Turek.

Francouzský cirkus Compagnie Rasposo přiveze představení Morsure, což je kombinace vrcholné akrobacie, nového cirkusu, tance i divadla. Pod bílou kopulí stanu vystupuje sedm herců a akrobatů za hudebního doprovodu tří muzikantů. „Všichni jsou mistři svých disciplín – akrobacie na vysoko zavěšených železných lankách, na rukou i tyči. I v tomto případě je publikum v jejich těsné blízkosti,“ dodal Turek. Na Letní Letné vystoupí Compagnie Rasposo celkem čtrnáctkrát.

Kromě zmiňovaných hvězd nabídne Letní Letná tradičně i menší představení pro dospělé i děti, stejně jako nejrůznější dílny a posezení v šapitó/baru. (red)