Letní Letná uvede novinku skvělého dua SKUTR Hanbag/Kabelka

Redakce

Režijní duo SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský) se vrací k novému cirkusu. Pro 12. ročník festivalu Letní Letná v Praze připravuje premiéru představení o snech dospělých lidí Handbag/Kabelka.

„Inscenace propojí divadelní podívanou s tanečně-akrobatickými prvky. Vzniká ve spolupráci s Petrem Horníčkem a Zdeňkem Moravcem z dua DaeMen,“ řekl mluvčí přehlídky Jiří Sedlák. Představení Handbag je volně propojené s projektem Zeď, jenž pro letošní Letní Letnou vytváří stejný tým tvůrců. Zeď na základě slovenských, polských, rusínských, moravských a srbských lidových balad vypráví příběh zapadlé zdi na dvoře domů uprostřed velkoměsta.

SKUTR se k žánru nového cirkusu varcí po letech. V minulosti vytvořil například s Rosťou Novákem z La Putyky v Divadle Archa představení 8 – polib prdel kosům.

„Z dvojice SKUTR se stali nejvyhledávanější a nejuznávanější mladí režijní tvůrci u nás. O to více nás jejich návrat s novým představením těší,“ zdůraznil ředitel festivalu Jiří Turek. Kromě českých tvůrců se na inscenaci podílejí slovensko-maďarský herec Csongor Kassai, srbská spisovatelka Marija Pavlovičová a srbský herec Željko Maksimovič. Premiéry proběhnou na Letní Letné od 17. do 20. srpna. Vstupenky jsou již v prodeji na eshopu festivalu.  

Dvojice SKUTR má letos v létě ještě další želízko v ohni, pro Shakespearovské slavnosti na Pražskem hradě chystá Romea a Julii. V Klicperově divadle v Hradci Králové pak aktuálně běží její výborná inscenace Evžen Oněgin. (red)