Fotograf Tomáš Třeštík zahájil v Karlových Varech výstavu balkonových fotografií, na kterých zachytil nejen známé osobnosti na balkoně svého bytu. Výstava Tomáš Třeštík – 5 let a 6 měsíců, 1670 fotek a 1 balkon bude v galerii Na ochozu ve Vřídelní kolonádě k vidění do konce července.

U zábradlí balkonu Tomáše Třeštíka se v uplynulých letech vystřídali například Jakub Kohák, Aňa Geislerová, Lucie Bílá a řada dalších známých osobností české hudby a filmu, ale i pošťák nebo instalatér a stovky dalších lidí. „Žádnému jinému projektu se nevěnuju tak dlouho a tak urputně, přesto mě to nepřestává bavit. Vlastně mě to baví víc a víc,“ říká fotograf.

Objektivem svého fotoaparátu zachytil 2458 lidí, z nichž se vybírala část pro výstavu v Karlových Varech. „Výstavu jsme se rozhodli uspořádat a využít pro dobrou věc,“ uvedla ředitelka Dialogu Jessenius Michaela Tůmová.

„S přispěním Tomáše Třeštíka a společnosti NEMOS Group tak můžeme využít její výtěžek pro realizaci speciálního projektu pro šíření osvěty v desítkách středních škol přímo v Karlovarském kraji,“ dodala.

Tomáš Třeštík je synem dokumentaristky Heleny Třeštíkové a architekta Michaela Třeštíka. Živí se jako reportážní a reklamní fotograf a je známý díky rozsáhlé balkonové sérii fotografií, práci pro časopis Reportér či díky fotografiím hrdinů dokumentárních filmů své matky – René, Katka.