Léto nikdy nekončí aneb pražská pop-funková skupina Megaphone pokřtila kontroverzní videoklip

Redakce

Ve čtvrtek 1.9. se v pražském klubu La Loca konal křest dlouho očekávaného videoklipu k vyletněné písni Rosie. Večer odstartovala nadějná alternativně popvá brněnská skupina Ghost of You.

V době začátku jejich produkce se fanoušci teprve scházeli, ale přesto kluci dokázali zvednout nejednoho fanouška ze židlí a představili jejich svěží současný britský sound. Kapela má zcela jistě budoucnost před sebou, ale v tomto případě splnili spíše roli předskokanů před hlavní hvězdou večera, jíž byli Megaphone.

Klub se zaplnil a krátce před devátou na scénu nastoupili Megaphone. Ihned první song Party Animal naznačil, kam se bude jejich set ubírat. Energický mix funku, rocku, popu i reggae začali fanoušci oceňovat stále silnějším potleskem a párty začala nabírat na obrátkách.

Kapela střídala starší skladby z alba Giftshop z roku 2013 i s novější tvorbou. Jednou z nich je i letní reggae popová píseň Rosie, jež dostala i vizuální podobu v podobě klipu. Role křtitele se ujal baskytarista a leader reggae kapely United Flavour Djei Gogo.

Nutno říct, že v sále byla elektrizující párty atmosféra, jež vyvrcholila nadšeným řevem právě při odhalení klipu. Ten potěší všechny příznivce kontroverze a ujetosti. Pojednává o běžném letním dnu dvou mladých dívek na opuštěné oldschoolové plovárně. Dívky jsou nahoře bez s tím, že ty nejcitlivější partie mají zakryté animacemi dvou pus a očí. Pusy zpívají, oči mrkají a  celé to působí vtipně a bizarně. Je vidět téměř všechno a vlastně nic.

Kytarista Tomáš k tomu dodává: “Chtěli jsme navázat na přechozí klip k singlu Dancin’ shoes z roku 2014 a pomyslnou laťku bizarního vtipu posunout ještě o level výš. Snad se nám to povedlo a klip si své fanoušky najde.” Megaphone tímto netradičním dílem volně navázal na předchozí klip k písni Dancin’ shoes a znovu vystoupil z řady. Tato pražská parta točí tak trochu jiné klipy než známe od většiny českých kapel. Posuďte sami:

5 nejlepších falzetů aneb když chlapi zpívají zatraceně vysoko

5 nejsmutnějších klipů aneb z toho se rozbrečíte