Letošní Bažant Pohoda bude bezpečnější

Redakce

Trenčínský festival Pohoda se po loňské tragédii, kdy se v bouři zřítil hudební stan a zabil dva mladé lidi, rozhodl, že se zaměří na bezpečnost celé akce. Pro festival zajistí více zdravotnických vozidel, speciální intervenční středisko a větší počet meteorologů. "Například ke zřízení rizikového centra nebo pracoviště Slovenského hydrometeorologického ústavu přímo na festivalu bychom bez loňského neštěstí nepřistoupili," řekl ředitel festivalu Michal Kaščák. Takzvané risk centrum bude podle Radovana Bránika z týmu krizové intervence Modrý anděl zabezpečovat v případě potřeby spojení všech organizačních jednotek. K informovanosti a bezpečnosti návštěvníků má přispět také speciální evakuační plán a středisko.
K většímu komfortu návštěvníků má podle Kaščáka pomoci i omezení počtu účastníků festivalu. Limit stanovili na 30 tisíc lidí včetně účinkujících a zástupců médií, kteří údajně tvoří jednu třetinu z celkového počtu příchozích. Z lístků v prodeji už prý zájemci rozebrali víc než polovinu.
Na festivalu, který se letos uskuteční výjimečně druhý a ne třetí červencový víkend, se objeví britští The XX, punkrocková legenda The Stranglers, britští Klaxons, švédský písničkář José Gonzáles nebo kanadští Crystal Castles. Lístek na festival stojí 59 euro (1777 slovenských korun), na místě pak 69 euro (2079 slovenských korun). (sli)