Logan: Wolverine v černobílé verzi jako Logan noir

Redakce

Film Logan: Wolverine vyšel na DVD a Blu-ray, samotný snímek doprovází na discích i řada bonusů a pohled do zákulisí na natáčení. Největší pozornost ovšem budí fakt, že ke svému vydání na fyzických nosičích dostal Logan svoji stylovou černobílou verzi. Logan noir.

Samostatný disk s černobílým vydáním filmu je k dostání ve speciálním Blu-ray balení DigiBook, kde ji doprovází i knížka černobílých fotografií z filmu, nebo ve sběratelském Steelbooku. Poslední osudová kapitola Logana je podle režiséra Jamese Mangolda v takovém zpracování ještě syrovější, než v klasickém barevném. Černobílá varianta filmu dosažitelná nyní na Blu-ray má svůj původ už při přípravách filmu do kin.

“Během natáčení jsem udělal pár černobílých fotografií a zjistili jsme, jak špinavá a drsná atmosféra filmu je na nich ještě intenzívnější,” vypráví režisér James Mangold a dodává: “Ten westernový a noir pocit byl najednou v černobílé barvě téměř hmatatelný. Během práce ve střižně jsme pak pár fotek zveřejnili a měli skvělé ohlasy. Hodně lidí najednou toužilo vidět celý film jako černobílý. Sny se někdy plní.”

Černobílá verze Logana se objeví i v kině na velkém plátně. Projekce Logan noir proběhne v úterý 25. července od 20:30 v pražském kině Oko.

Logan noir je sice na programu kina, vstupenky na promítání se ale koupit nedají. „Tohle promítání je skutečné jedinečné, lístky v prodeji vůbec nebyly, vstup na projekci bylo možné pouze vyhrát v soutěžích s filmem,“ potvrdil ředitel Bontonfilmu Martin Palán. „Věříme, že diváci přijdou v černobílém a celý večer bude opravdu noir.“

7 věcí, co vím o Hře o trůny (nikdy jsem to neviděla ani nečetla)

Když ji ještě nikdo neznal: Mrkněte na málo známé fotky božské MM!