Loreen míří do Prahy předvést svou euforii

Redakce

Soutěž Eurovize, kterou si popový svět připomněl o víkendu, kdy uplynulo 40 let od vítězství skupiny ABBA s hitem Waterloo, ožije i v Česku. Do Prahy se totiž v neděli 13. dubna chystá zpěvačka Loreen, třicetiletá (taktéž) Švédka (ovšem marockého původu), která v roce 2012 na plné čáře Eurovizi vyhrála se songem Euphoria.

Poslechněte si Loreen v Youradiu

Diskopopovou skladbu nahrála Loreen, vlastním jménem Lorine Zineb Nora Talhaoui, spolu s jedenácti dalšími písničkami podobného zvuku i žánru na desku Heal, již vydala na konci října 2012. Je to prozatím její první a poslední album, na soutěžní popové scéně se ovšem Loreen pohybuje od roku 2004; tehdy se zúčastnila švédské soutěže Idol.

Za sebou má dvě koncertní turné, Promotional Tour odjela mezi lety 2012 a 2014, druhé s názvem XIV odstartovalo letos. Během Promotional Tour Loreen vystoupila take v rámci Art on Ice Tour, jak to na ledě vypadalo, na to se podívejte pod rychlovkou.

Loreen dorazí v sestavě s bubeníkem Stefanem Bergmanem a klávesistou Robertem Elovssonem. Večer otevře britský DJ a producent MNRS. (red)