Lucia Šoralová nazpívala balady Michala Horáčka

Redakce

Textař Michal Horáček se před čtyřmi lety obrátil od písňových textů k poezii. Za svůj žánr si zvolil formálně náročnou villonskou baladu a na jaře 2012 uveřejnil sbírku Český kalendář.

Jednu z těchto balad – Yes, You Can – zhudebnila zpěvačka a partnerka Ondřeje Soukupa Lucia Šoralová a se s vou kapelou La Alma ji hrála na koncertech. Horáčkovi se její podání líbilo, a tak společně dali dohromady desku O lásce, cti a kuráži, kde se Šoralová představuje jako autorka i interpretka. Deska vychází 23. října. 

"Na Luciině tvorbě se mi zamlouvala především osobitost, se kterou našla svůj vlastní rukopis. Její zhudebnění mých básní mě nejednou překvapilo, a to v tom nejlepším smyslu. Baladám svou hudou přidala další rozměr," vysvětluje Horáček.

Lucia Šoralová k tomu říká: "Villonské balady, které dal na svém webu k dispozici všem hudebníkům, mě probudily ze spaní a po dlouhé době jsem zase začala psát. Protože jsem neměla svázané ruce žádným termínem, balady vznikaly lehkou rukou a postupně jsem je zařazovala do repertoáru skupiny La Alma, se kterou už dva roky hrajeme. Jednoho dne mi přistála v mailu balada Yes, You Can. Otevřelajsem ji a začetla se: „Mám malý nos a malý byt, i v podpatcích jsem trapně malá.“ Tak jsem ji zase zavřela, ovšem po pár týdnech vznikla píseň, která pro nás byla zásadní. Na jejím základě jsme se s Michalem Horáčkem domluvili na spolupráci na celém albu." (sli)

.