Lucie Bílá chtěla místo květin olomoucké syrečky


Tohle nebyl jen tak ledajaký koncert. Nehrála tu předkapela, neobjevily se zbytečné průtahy. Se svou pověstnou graciézností a sebejistotou odstartovala Lucie Bílá v Olomouci turné k novému, dosud nevydanému albu Bang Bang.

Asi nikoho nepřekvapilo, že na úvodní koncert Luciina turné dorazila hlavně střední a starší generace diváků a že po každé písni zazněl bouřlivý potlesk. Lucie Bílá excelovala nejenom silným a bezchybným zpěvem, ale také výběrem písní.

Poslechněte si Lucii Bílou a Ewu Farnou v písni Láska je láska

Deska Bang Bang vyjde až měsíc po skončení turné
Svůj prostor dostaly kousky ze zatím nevydané desky Bang Bang i staré známé hity. Poprvé a naposled se povedlo publikum do rytmu roztleskat během songu Láska je láska, který na plátně v pozadí doprovázela projekce srdíček. Jinak početné obecenstvo během písní konsternovaně a tiše naslouchalo dech beroucím výškám zpěvačky.
„Vy jste dneska vlastně takové zkušební publikum. Některé písničky, co tu dnes hrajeme, ještě nikdo neslyšel,“ prohlásila Lucie chvíli po začátku. Měla pravdu, úvodní balada Bang Bang a několik dalších novinek byly opravdu zbrusu nové kusy.

Ave Maria, muzikálové hity a podpora nadace
Lucie Bílá ale nezůstala jen u svých vlastních hitů. Prostor dostal živelný Amor Magor, písnička Miluji tě, kterou máme ještě v čerstvé paměti, a v přídavku se dostalo na něžnou Ave Maria. Zlatá slavice přidala i oblíbené melodie z muzikálů. Zazpívala Most přes minulost z Johanky z Arku a draculovskou Jsi můj pán.

Podívejte se na klip Miluji tě a Lucii Bílou

Olomoucký koncert přispěl na podporu Nadace policistů a hasičů. Lucie Bílá také svěřila publiku své přání: „Víte, já mám hrozně ráda olomoucké syrečky. Takže dneska nepřijímám květiny, ale syrečky.“
Ovace vestoje sice zněly sálem ještě dlouho po druhém přídavku, ale pětičlenná skupina Petra Maláska se společně s hlavní protagonistkou odebrala načerpat síly na další koncerty. Turné Bang Bang pokračuje dnes vystoupením v Ostravě.

Poslechněte si píseň Most přes minulost

Lucie Bílá a skupina Petra Maláska
Turné Bang Bang
7. září 2009, kulturní dům Sidia, Olomouc

Témata:,