Lucie Bílá pojede turné na oslavu 33. narozenin skupiny Arakain

Redakce

Zpěvačka Lucie Bílá pojede spolu se skupinou Arakain turné, na kterém oslaví 33. narozeniny skupiny. Turné s názvem Arakain & Lucie Bílá XXXIII Tour 2015 odstartuje 6. března již vyprodaným koncertem v Polné u Jihlavy. Série čítá celkem 24 koncertů a potrvá do 15. května. „Lucie Bílá se opět na čas stane členkou Arakainu, což se projeví vzhledem k jejímu honoráři na našem zisku, ale my se s tím nějak vypořádáme,“ žertoval na dnešním setkání s novináři v Praze kytarista Arakainu Jiří Urban. Termíny koncertů jsou zde.

Bílá s Arakainem vystupovala tři roky v počátcích své kariéry, poté se vždy po pěti letech zúčastňovala jeho výročních akcí. „Zpívání s touhle kapelou pro mě znamenalo hrozně moc. Nikdy jsem na žádných jiných koncertech nezažila tolik energie, přece jenom na mě chodí trochu jiné publikum,“ řekla Bílá. Speciálně pro jarní turné kapela připravila společný singl s písní Ty a já. Bílá s Arakainem připomene staré hity jako Metalomanie, Satanica, Slečna Závist, 311 peruť nebo Prospektor.

Předešlá série 14 jarních koncertů Arakainu s její bývalou zpěvačkou se uskutečnila před dvěma lety. Tehdy se turné nezúčastnil bývalý dlouholetý zpěvák Arakainu Aleš Brichta. (red)