Lucie: „Chystáme sedm koncertů a zvuk jako tehdy“

Redakce

Zatím sedm koncertů v pěti městech Česka a Slovenska plánuje odehrát v příštím roce kapela Lucie během turné, pro které se rozhodla po desetileté pauze.

Zahájí ho 26. května v Košicích a po zastávkách v Bratislavě, Ostravě a Brně zakončí 10. června v Praze. Pro Prahu se již prodávají vstupenky na druhý koncert a organizátoři přidali také koncert v Brně. Celkem už se prodalo 45 tisíc lístků. Skupina vystoupí v původním složení David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P.B.Ch..

Poslechněte si Lucii v Youradiu

"Pilně zkoušíme, spolupracujeme na výrobě scény, pracujeme s choreografem. Já se snažím oživit své původní nástroje, dohledávám zvuky, aby to znělo jako tenkrát, a zjišťuji, že mi toho 90 procent chybí. Takže chodím po obchodem s hudebními nástroji a doplňuji je," řekl klávesista Michal Dvořák.

Report: Jaký byl červnový návrat Lucie?

Na turné kapela nabídne výběr hitů, nové písně nechystá. Zaznít mají i úplně nejstarší skladby Lucie Nech to státnebo Utíkej. "Nevím, jestli je budeme předělávat, ale máme je v plánu nazkoušet," dodal zpěvák David Koller.

Koller také na tiskové konferenci naznačil, že angažovat se skupina bude i před letošními předčasnými volbami. S ostatními umělci prý plánuje akci, která má oslovit lidi, "kteří zapomněli, že se do Jugošky jezdilo na výjezdní doložku", a přimět tak i váhající voliče jít volit.
  
Lucie také plánuje první autogramiádu po 13 letech, uskuteční se 8. října v 17:00 v pražském Bontonlandu. Na 11. října vydavatelství ohlásilo edici velkého boxu se všemi sedmi řadovými alby, přidaný je i živý koncert z počátku 90. let. Jeden box bude stát 1300 korun. (sli)