Lucie odstartovala v Košicích velké turné, do Prahy dorazí 10. června

Redakce

Skupina Lucie včera večer v košické Steel Areně svým prvním velkým koncertem po desetileté pauze zahájila nové turné. Vše začalo písní Amerika, během níž z útrob scény pomocí zdvižné plošiny vystoupili členové kapely David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P.B.CH. Lucii doplnil smyčcový kvartet a Kollerův syn Adam na pozici druhého bubeníka. Na koncert dorazilo asi 6500 lidí, kteří během dvou hodin slyšeli všechny hity – Danielu, Pohyby, Medvídka, Zkamenělý dítě, Lucii nebo Vona říká jó.  

Termíny velkých koncertů Lucie

"Nějaký čas jsme byli ve při, ale to už je hodně let. Během let z nás spadla ponorková nemoc a šlo nám o to, aby se z ponorky stala vzducholoď, která ještě dlouho poletí vesmírem," řekl u příležitosti comebacku Lucie kytarista Robert Kodym.

Poslechněte si Lucii v Youradiu
Koncert v roce 2013: Vzpomínky, hity, radost. Návrat Lucie se podařil

Turné kapely pokračuje v Bratislavě. Poté je čekají dva koncerty v Ostravě a dva v Brně. V Praze v O2 Aréně vystoupí 10. až 12. června celkem třikrát. Turné pak zakončí 26. června v Plzni, další koncert potom plánují hudebníci během festivalu Rock for People v Hradci Králové začátkem července. O koncerty Lucie je mezi fanoušky obrovský zájem, doposud se podle pořadatelů prodalo na 100 tisíc lístků.

Skupina Lucie vstoupila na hudební scénu první singlovou nahrávkou v roce 1988. V následujících šestnácti letech vydala sedm studiových alb, dvě koncertní dvojalba a výběr hitů. První sólovou deskou byla Lucie z roku 1990, poslední pak Dobrá kočzka, která nemlsá, z roku 2002. Od roku 2004 měla skupina pauzu, na pódia se vrátila loni na jaře beneficí pro Nadaci Terezy Maxové (přečtěte si report). (red)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit