Lucie odstartovala v Košicích velké turné, do Prahy dorazí 10. června

Redakce

Skupina Lucie včera večer v košické Steel Areně svým prvním velkým koncertem po desetileté pauze zahájila nové turné. Vše začalo písní Amerika, během níž z útrob scény pomocí zdvižné plošiny vystoupili členové kapely David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P.B.CH. Lucii doplnil smyčcový kvartet a Kollerův syn Adam na pozici druhého bubeníka. Na koncert dorazilo asi 6500 lidí, kteří během dvou hodin slyšeli všechny hity – Danielu, Pohyby, Medvídka, Zkamenělý dítě, Lucii nebo Vona říká jó.  

Termíny velkých koncertů Lucie

"Nějaký čas jsme byli ve při, ale to už je hodně let. Během let z nás spadla ponorková nemoc a šlo nám o to, aby se z ponorky stala vzducholoď, která ještě dlouho poletí vesmírem," řekl u příležitosti comebacku Lucie kytarista Robert Kodym.

Poslechněte si Lucii v Youradiu
Koncert v roce 2013: Vzpomínky, hity, radost. Návrat Lucie se podařil

Turné kapely pokračuje v Bratislavě. Poté je čekají dva koncerty v Ostravě a dva v Brně. V Praze v O2 Aréně vystoupí 10. až 12. června celkem třikrát. Turné pak zakončí 26. června v Plzni, další koncert potom plánují hudebníci během festivalu Rock for People v Hradci Králové začátkem července. O koncerty Lucie je mezi fanoušky obrovský zájem, doposud se podle pořadatelů prodalo na 100 tisíc lístků.

Skupina Lucie vstoupila na hudební scénu první singlovou nahrávkou v roce 1988. V následujících šestnácti letech vydala sedm studiových alb, dvě koncertní dvojalba a výběr hitů. První sólovou deskou byla Lucie z roku 1990, poslední pak Dobrá kočzka, která nemlsá, z roku 2002. Od roku 2004 měla skupina pauzu, na pódia se vrátila loni na jaře beneficí pro Nadaci Terezy Maxové (přečtěte si report). (red)