Má Amerika nového nejhoršího vraha historie?

Paga

Skoro dvoumetrový chlap s úsměvným příjmením Little vyrostl v chudé rodině. Díky svým fyzickým předpokladům se začal živit jako boxer. Jenže to mu tak úplně nešlo a ve sportu se nijak významně neproslavil. Pro svou sílu ale našel jiný ventil. Možná ho znáte spíš jako vraha od Zelené řeky, toho nejhoršího sériového vraha americké historie.

První vraždu mu chtěli přišít už v 80. letech, jenže s tehdejšími málo vyspělými vyšetřovacími postupy se to nepodařilo. Policie ho usvědčila z vražd až v roce 2014.

Koho nikdo nepostrádá?

Samuelu Littlovi začalo docházet, že je v úzkých kvůli zdraví a pokročilému věku, proto se rozhodl, že se o všech svých činnech rozpovídá, aby mu dovolili přemístění. Přiznal se k první z vražd a pak už z něj padala jedna vražda podruhé. I navzdory vyššímu věku dokázal přesně popsat, v jakém byl autě a jak se každá vražda stala. Což je úctyhodné, protože jich bylo dohromady 90! Oficiálně ale zůstal usvědčen z 34 vražd.

Mezi zavražděnými byste našli především prostitutky a feťačky, tedy oběti, u kterých nikomu zas tak nevadilo, že se ztratily… A právě díky tomu ho tolik let nedohledali. Ženy nejčastěji omráčil a uškrtil, znásilnění neholdoval.

Přitom takový na první pohled neškodný stařík, že? Doživotní vězení je pro něj vlastně záchrana – je o něj postaráno a nemusí se s vozíkem pachtit mezi bezdomovci.

Samuel Little