Made In China. Mňága by ráda natočila novou desku v Pekingu

Redakce

Skupina Mňága a Žďorp připravuje nové album a po třiadvaceti letech po úspěšném debutu Made in Valmez, chystá desku Made In China. A Mňága ho chce natočit přímo v Číně.  

„Název, který se obvykle rodí nakonec a s velkým utrpením, si suším už dlouho. Přijde mi jako bezvadné pojmenování naší pomatené doby. A zároveň je i docela vtipný, protože všichni hudebníci se dnes snaží být spíš Made in USA. Nicméně jet tohle album nahrát do Pekingu, aby bylo doopravdy Made in China, to už je, aspoň pro mě, povýšení vtipu na jistý druh performance. Vůbec nevíme, co nás čeká, a to je skvělé,“ říká frontman kapely Petr Fiala.

Poslechněte si Mňágu v Youradiu
Rozhovor: Vysněná coververze? Od Paula McCartneyho

V plánu už má totiž na jaro tři čínské koncerty. Začátkem května vystoupí postupně v Šanghaji, Pekingu a Šen-čenu. A nevyhnula se ani cenzuře. „Museli jsme nechat přeložit deset našich textů, což už v Česku asi tak 24 let neděláme. Ale s tím jsme počítali a to nás nezastaví,“ dodává Fiala. Právě mezi koncerty chce Mňága natočit novou desku. „Přemýšlíme, že využijeme nějaké čínské hudebníky nebo nástroje. V písničkách na to prostor je."
Kromě desky by ráda cestu do Číny zdokumentovala zhruba hodinovým filmem, co cestě, nahrávání, koncertech i samotné Číně.

Vzhledem k tomu, že celý čínský projekt je finančně náročný, prosí Mňága o pomoc své fanoušky. Vsadila na crowdfunding a založila sbírku na serveru Startovač, v rámci které chce vybrat 500 000 Kč. Fanoušci tu můžou přispívat libovolnou částkou a čekají je různé odměny jako jsou podepsaná CD, originální dárek z Číny post kmotra alba, volný vstup na všechny koncerty Mňágy a Žďorp nebo absolvování celé dobrodružné výpravy s kapelou. (sli)