Madonna, Obama i Franz Kafka hrají novém v klipu Čokovoko

Redakce

Dívčí brněnská dvojka Čokovoko nachystala nový animovaný klip k písničce Štěstí. Láká jím na turné Dva akordy a žádná pravda, které odstartovalo 29. června v Hradci Králové a skončí 4. listopadu v Táboře. Čokovoko v rámci něj odehrají 23 koncertů. Třikrát se také představí v Praze.  

Čokovoko: Štěstí

„Klip k této písničce jsme nechtěli, teda já ne, protože ji nemám ráda, ale bratr říkal, že ho udělá, tak ho udělal. Jsou tam hlavy lidí, kteří jsou propojeni se ctí a ne-štěstím, například Janáček Leoš (kvůli tomu, jak mu umřely děti), Cindy Crawford (kvůli jejímu cvičení na terasách mrakodrapů a rozpadlém vztahu s Richardem Gerem) a Michael Jackson (kvůli tomu, jak hodně nakupoval lampy a opice, ale stejně mu to nepomohlo). Na konci mělo všechno původně vybuchnout, ale to by vyznělo nihilisticky, což je už překonaný trend, tak tam místo toho naběhnou koně. To je metaforická důvěra v harmonii přírody,“ říká ke klipu jedna z "rapperek" Zuzana.

Adéla, druhá členka Čokovoko, se písničky zastává. "Mám ji ráda, stejně jako spoustu jiných věcí, protože jsem se narodila jako optimistka. Animace v písni si každý může vyložit po svém. Například já mám s Cindy Crawford velmi úzký vztah, kdy jsme spolu v pubertě cvičily čtyřikrát týdně, Madonnu poslouchaly holky z volejbalu, takže pak i já, a předmaturitní čtení Franze Kafky zpestřilo povinnou četbu," vysvětluje.

Dívky zároveˇb vyzývají fanynky Čokovoko k účasti na připravovaném klipu ke skladbě Dredař: „Tuto skladbu mám moc ráda a klip k ní bychom měli dokončit ještě během prázdnin. Půjde o klip s opravdovými mluvícími hlavami, proto hledáme dobrovolnice – paní nad čtyřicet, nejlépe z Brna, které si text pamatují a byly by ochotny se k tomu propůjčit," vzkazuje Zuzana. (sli)