Madonna uvede na koncertě Pussy Riot. Obdivuje jejich odvahu

Redakce

Americká zpěvačka Madonna uvede na newyorském koncertu na podporu lidských práv vystoupení dvojice členek ruské punkové kapely Pussy Riot. Ruské aktivistky, které se nedávno dostaly z vězení po prezidentské amnestii, chtějí na koncertě pořádaném nevládní organizací Amnesty International promluvit o lidských právech. Koncert proběhne 5. února.

Madonna se rozhodla uvést na pódium Mariju Aljochinovou a Naděždu Tolokonnikovovou proto, že prý obdivuje jejich odvahu a podporuje oběti, které kvůli boji za lidská práva podstoupily. Členky Pussy Riot byly uvězněny v roce 2012 kvůli tomu, že v pravoslavném moskevském chrámu zazpívaly "punkovou modlitbu" proti prezidentu Vladimiru Putinovi. Dvouletý trest pro mladé ženy vyvolal ve světě rozhořčení a k osvobození Pussy Riot vyzývaly hvězdy včetně Madonny.

Nyní čeká duo punkerek, které se hodlají věnovat ochraně lidských práv, první veřejné vystoupení v USA. Na koncertu v Brooklynu vystoupí mimo jiné kapely Imagine Dragons, Flaming Lips či zpěvačka Lauryn Hill. (sli)