Madonna vydělává nejvíc ze všech muzikantů, tvrdí Forbes

Redakce

Zpěvačka Madonna je podle časopisu Forbes (celý článek zde) nejlépe placeným muzikantem na světě. Její zisky odhaduje list na 125 milionů dolarů.

Poslechněte si Madonnu v Youradiu

Zisky z koncertního turné MDNA plus prodeje zboží s vlastní tématikou posunuly pětapadesátiletou Madonnu daleko před zpěvačku Lady Gaga, která je na druhém místě s 80 miliony dolarů. Lady Gaga mohla dopadnout lépe, kdyby ji zraněný kyčel nepřinutil zrušit světové turné, dodal Forbes. Na třetím místě se umístil rockerský veterán Bon Jovi se 79 miliony dolarů, následovaný hvězdou country Tobym Keithem (65 milionů dolarů) a britskou skupinou Coldplay (64 milionů dolarů) na páté příčce.

Nejlépe vydělávající muzikanti 2013

Madonna – 125 milionů dolarů
Lady Gaga – 80
Bon Jovi – 79
Toby Keith – 65
Coldplay – 64

Forbes svůj seznam sestavuje na základě zisků z prodeje vstupenek, autorských honorářů, prodeje reklamních předmětů a dalších druhů podnikání. Neodečítá z nich náklady na agenty, manažery či právníky. Na seznam časopis zařazuje jen žijící umělce, jinak by byl na první příčce Michael Jackson, který za poslední rok do června 2013 posmrtně vydělal 160 milionů dolarů. (sli)