Magické datum 21.02.2012


je dnem, kdy vyšlo album DANIEL KROB stejnojmenného kytaristy a zpěváka, kterého skalní příznivci heavy metalu pamatují ze zlatých osmdesátých a devadesátých let. Tehdy se pohyboval na špičce scény postupně ve formacích FERAT, ARAKAIN (Thrash The Trash) a KREYSON (Anděl na útěku).

Nyní se vrací v přímé návaznosti nejen na tato úspěšná období, ale i nepřímo na úspěšný projekt sólový projekt ZEUS. Album vychází s vlastním financováním studia i výroby cd bez jakýchkoliv sponzorů, reklam a bez dalších zištných cílů, což je vskutku ojedinělé.Cédéčko obsahuje 15 studiových skladeb (+ jeden zamaskovaný speciální bonus). První polovinu tvoří autorská část z Danielova šuplíku, která zahrnuje pestrý průřez tvorby od baladických vyhrávek až po thrashová sóla. Druhá půlka je pak použitá z projektů, na kterých se podílel jako kytarista a člen dvou zásadních kapel jeho kariéry. Zazní zde tedy i skladby ARAKAINu a KREYSONu v Danielových aranžích, které ale ne vždy kopírují původní předlohy, takže např. ze Vzdálené je nakonec písnička pro chlapy . Na albu uslyšíte kromě Daniela i bubeníka Radka Sladkého (TÖRR), baskytaristu Standu Jokiela (NEGATIV) a jako speciálního hosta Aleše Brichtu, který si po více jak 20 letech zazpíval společně s Danielem skladby ARAKAINu Proč a Šeherezád. Nejen pro sběratele kuriozit je tedy toto album téměř povinností.

CD si můžete objednat na emailu: danielkrob@post.cz nebo stáhnout na  iTunes www.sparker.cz

Pro telefony iPhone a Android je exkluzuvní aplikace s hudbou  kapely zdarma !!!

Zastupující agentura: www.magmakoncert.cz

Daniel Krob bude také exkluzivním hostem na vzpomínkovém turné Aleše Brichty ke třicátému výročí trvání jeho hudební kariéry. Turné za účasti dalších hostů by se mělo uskutečnit v průběhu května 2012.

Témata:,