Magnesia Litera poprvé ocení bloggery. Jsou bystří, vipní i nekorektní

Redakce

Už jen jeden den zbývá všem, kteří se chtějí podílet na historicky prvním ocenění Magnesia blog roku. 12. dubna totiž končí hlasování o nejlepších autorech českých bogů v rámci letošních cen Magnesia Litera. Odborná porota výročních knižních cen nominovala 6 bloggerů. Výhrou bude – kromě finanční odměny – i knižní vydání internetových zápisků. Blog roku bude vyhlášen v úterý 14. dubna spolu hlavními knižními cenami v prostorách Nové scény Národního divadla v Praze. 

Magnesia Litera: Nominace na blog roku

K nominaci se propsal otec na mateřské dovolené Dominik Landsman s Deníčkem moderního fotra, který by v případě výhry vyšel na papíře již podruhé. Bloggerkou roku by se mohla stát také spisovatelka Iva Pekárková, která se na internetu podílí o své zážitky z života v přistěhovalecké komunitě v Londýně. K internetové ceně knihomolů se blíží také ostřílený novinář Jiří Peňás s Fotoblogem, na které sdílí své dojmy z cest a s publicistickou precizností popisuje domácí i zahraniční lokality. 

Blog Prigl je zásobou nekorektních, trefných a pichlavých glos Pavla Šplíchala a Jakuba Ryšky. Nominace webu, nesoucí podtitul s krátkým a měkkým, dokazuje, že literární porota má pochopení pro kavárenské kvazianalýzy brněnského dua a také smysl pro humor. Brzy uvidíme, jestli ho mají i čeští čtenáři. 

S historkami z hereckého podsvětí soutěží mladá herečka Marie Doležalová. Na blogu Kafe a cigárko osvětluje praktiky ze světa showbyznysu a nápaditě střílí do vlastních řad – včetně sebe samé. Šestku nominovaných uzavírá David Grudl s blogem La Trine. Programátor s literárním talentem je stejně neuvěřitelný jako jednorožec, ale autor vtipných příběhů pro „normální lidi i počítačové autisty“ dokládá, že i takové spojení má ve vodách internetu co dělat. (kar)