Mandrage letos pobaví děti na Kašpárkohraní

Redakce

Šestý ročník největšího "dětského mejdanu" Kašpárkohraní se letos uskuteční 15. června v pražských Letenských sadech. Na rodinném festivalu vystoupí skupina Mandrage, projekt Pískomil se vrací, který na místě pokřtí novou deskuBuďte první, komu se to líbí!, Ben Cristovao nebo Sto zvířat. Novinkou v programu je grafitti exhibice v režii rappera Vladimira 518 a Epose 257.

Poslechněte si Mandrage v Youradiu

Divadelní program nabídne trio klaunů Squadra sua s pouliční hasičskou groteskou, pouliční divadlo Vlkoryb v režii loutkového mistra Nori Sawa, loutkové divadlo Kaká, tradiční i moderní pohádky v podání Damúzy a Divadla Mimos a areálem festivalu projde také pro Kašpárkohraní charakteristický průvod obřích loutek. I letos si budou moci děti vyzkoušet různé sporty a pohybové aktivity, například fotbal, box, veslování na trenažéru, desetiboj, softball nebo lukostřelbu.

Organizátoři ve spolupráci se spolkem Nedoklubko, které pomáhá rodičům předčasně narozených dětí, v rámci festivalu pořádají věcnou sbírku. "Na místě budou pro nedonošené děti vybírat oblečení velikosti do 56 a látkové pleny. Na festivalu bude mimo jiné výstava fotografií zachycujících ‚děti do dlaně‘," říká mluvčí akce Martina Reková. Festival budou moderovat herci Šárka Vaculíková a Jan Cina, vstup je zdarma. (red)