Mandrage vyráží na velkolepé turné, chystali ho pět měsíců

Redakce

Před Vánoci vydali docela povedené album Siluety (recenze), nyní se plzeňští Mandrage chystají na největší turné v historii kapely. Na patnácti zastávkách plánují velkolepá světla i zvuk, celý projekt bude stát několik milionů korun. "Rozhodně se jedná o naše doposud největší turné se vším, co k tomu patři. Přípravy nám budou trvat skoro pět měsíců, začali jsme s nimi hned po vydání desky," říká bubeník Matyáš Vorda.

Poslechněte si Mandrage v Youradiu

"Snažíme se naše technické možnosti dotáhnout do maxima, což se ve finále projevuje i na návštěvnosti. Turné bereme jako investici, není důležitý zisk, chceme především, aby návštěvníci odcházeli z koncertu s pocitem, že zažili něco, co tu ještě nebylo," dodává baskytarista Michal Faitl.

O přípravách turné mluvili Mandrage i v rozhovoru, který jsme s nimi vedli na začátku prosince. Tehdy vyzdvihovali vizuální kvality koncertů kolegů Tata Bojs a Kryštof. Přečtěte si rozhovor: Dospěli jsme. Je to vidět na textech.

Jako předkapely s sebou Mandrage vezou Nebe a Evelynne, každá se představí na polovině šňůry. Turné startuje 1. března v Plzni, v Praze se zastaví v klubu SaSaZu 4. dubna. (sli)