Marie Rottrová vydává album s texty Jaromíra Nohavici

Redakce

Zpěvačka Marie Rottrová vydává 8. listopadu album Čas motýlů s dvaceti písničkami s texty Jaromíra Nohavici. Album pojmenovala po nejstarší společné vydané nahrávce z roku 1976; Rottrová v té době byla už hvězda, on na začátku kariéry sólového písničkáře.

Poslechněte si Marii Rottrovou v Youradiu

Čas motýlů dokumentuje jednu výjimečnou spolupráci. Odehrála se v Ostravě, v nejdůležitějším a nejplodnějším období mé pěvecké kariéry. Natáčela jsem tenkrát spoustu nových písniček, na kterých se mnou spolupracovali skvělí ostravští muzikanti, skladatelé a textaři. Jedním z nich byl na začátku ne příliš známý Jarek Nohavica. Zamilovala jsem si jeho hluboké texty, které obohacovaly můj repertoár novými náměty. Stali se z nás kolegové, kamarádi. Bavilo mě, jak píše, jeho bavilo, jak zpívám," vzpomíná  Rottrová na na spolupráci s Nohavicou.

Kromě alba chystá Rottrová i vánoční charitativní koncerty. Zazpívá v doprovodu orchestru Septet Plus, dětského sboru Coro Picollo a speciálních hostů.

Termíny koncertů

2. 12. Praha – Lucerna, 3. 12. Brno – BBV Pavilon P, 5. 12. Ostrava – ČEZ Arena, 11. 12. Bratislava – Hant Arena, 16. 12. Olomouc – Hala UP, 17. 12. České Budějovice – Hala Stromovka