Markéta Irglová zahraje v Plzni před animákem, ve kterém zpívá

Redakce

Markéta Irglová se 29. března vrátí do České republiky na jediný tuzemský koncert, který odehraje v plzeňském Domě hudby. Koncert uvede irský animovaný film s oskarovou nominací Píseň moře, jejíž průvodní melodii pro české účely Irglová nazpívala. Vstupné je 300 Kč,  lístky budou k dostání na místě a v předprodeji na Plzeňské vstupence. Akce proběhne v rámci projektu Evropské hlavní město kultury.

„Plzeň se pro letošek stala také hlavním městem filmové animace, především díky dvěma krásným výstavám inspirovaným osobností Jiřího Trnky. Kouzelný film Píseň moře svojí poetikou a výběrem tradiční animace Trnkovu tvorbu opravdu připomíná. Markéta navíc představí svůj sólový program, který se ke komorní atmosféře Domu hudby výborně hodí,“ přibližuje programový ředitel projektu Plzeň 2015 Jiří Sulženko.

Recenze: Markéta Irglová hledá a nachází. Islandská deska Muna je dokonalá

„Jako držitelku zlaté sošky za titulní píseň k filmu Once z roku 2006 nám přišlo přirozené Markétu Irglovou k nazpívání titulní písně oslovit. Svět irských legend navíc velmi blízko souzní s atmosférou jejího současného života na Islandu, “ říká Jan Noháč z distribuční společnosti Aerofilms.

Do českých kin půjde pohádka 19. března 2015 ve verzi s českým dabingem i v původním znění s českými titulky, dabovanou verzi ozdobí zmíněná česky zpívaná píseň Markéty Irglové. (red)