Maroon 5 chtěli další velký hit, mají průměrný pop

Jana-Moravcova

Změna producenta, vydání nejpopovějšího alba v historii kapely a honba za hitem typu Moves Like Jagger. Novinka Overexposed americké poprockové party Maroon 5 dle úvodních indícií horečně touží po stejném trháku jako předloňská Hands All Over. Nabídne ovšem jenom fajn popové vypalovačky k vodě.

Maroon 5 se netajili tím, že jejich napjatě očekávaná čtvrtá studiová deska bude hodně popová. Byli ale fanoušci připraveni na takový šok?

Honba za dalším trhákem Moves Like Jagger zavála do producentského křesla novou osobu. Adam Levine a spol. netroškařili a sáhli v branži po jedné z nejostřílenějších postav, producentovi Britney Spears Maxovi Martinovi. Jak to celé dopadlo, je už tedy skoro jasné. Overexposed baví, roztančí davy, ale ono pověstné „ách“ se nekoná.

Mezi dvanácti novými písničkami bezpochyby najdeme skladby, které budou skvěle fungovat na publikum při koncertech i reprodukovaně z rádia; energická rytmika a chytlavé refrény jsou poloviční zárukou úspěchu. Vyprávět by o tom mohly melodická Daylight, náruživá Lucky Strike, atmosférická Love Somebody nebo britneyspearsovské Fortune Trailer a Doin‘ Dirty.

Poslechněte si Maroon 5 v YouRadiu

Songy, které roztančí tisíce lidí a donutí je prozpěvovat si „I really wanna love somebody“ sice v nadcházející sezóně pravděpodbně pokoří vrcholky hitparád, s příchodem zimy ale zapadnou a následně je vystřídá jiný summer song. Nápad a neskutečně chytlavá linka, jakou měla skladba Moves Like Jagger na Overexposed bohužel chybí. A pochybil i úsudek ve výběru singlu, který tuhle káru potáhne na vrchol. Payphone je totiž paradoxně ze všech skladeb nejméně hitový.

Maroon 5 výměnou producenta chybu určitě neudělali. Poskládali poměrně povedené popové album, které ovšem nevybočuje z průměru a v těch lepších momentech jen kopíruje schémata skladeb z předchozích alb. V horším případě zní jako slabší Britney Spears ve chvíli, kdy se pomocí syntezátorů snaží udržet si kdysi vydobyté pozice.  

Maroon 5 – OverexposedMaroon 5 - Overexposed
Vydavatel: Universal Music
Celkový čas: 42:19
Seznam skladeb: One More Night, Payphone (feat. Wiz Khalifa), Daylight, Lucky Strike, The Man Who Never Lied, Love Somebody, Ladykiller, Fortune Teller, Sad, Tickets, Doin‘ Dirt, Beautiful Goodbye

Témata:,