Martin Chodúr to pořádně rozjel ve mlýně


Na Martinském mlýně proběhl 3. ročník Dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád… Počasí se po předchozím druhém propršeném ročníku umoudřilo a od rána svítilo do údolí k Martinskému mlýnu slunce. V 11 hodin tak mohl odstartovat Dětský den, kdy se to kolem mlýna a v přilehlém lese hemžilo pohádkovými bytostmi a děti začaly plnit své úkoly.

Mezitím se mohly projet na elektrickém vláčku nebo zaskákat na trampolíně, motat z nafukovacích balonků zvířátka, zatancovat si na dětské diskotéce, či si uloupnout pravý perník z perníkové chaloupky Pavla Janoše a po ukončení všech úkolů si mohli dojít pro dárek k princeznám. Dětí dorazilo přibližně 500 a radost z dárků, tak byla opravdu veliká.

Během odpoledne už začaly dorážet do jižních Čech první interpreti večerního koncertu a jako první se zde objevila francouzská herečka a šansoniérka Chantal Poullain, která se šla nejdříve ubytovat a pak se hned pozdravila se zpěvákem Martinem France v mlýnici, kde ochutnali bílé víno Mádl, ze kterého byla Chantal unešená a hned si ho objednala domů. Pak spolu odešli na zvukovou zkoušku, kde si vyzkoušeli společný duet Co s námi bude dál a dohodli se, že od příštího ročníku se Chantal stane patronkou tohoto koncertu.

Poté už přijel český Tom Jones a 1. vítěz česko-slovenské SuperStar Martin Chodúr se svou přítelkyní a ubytovali se ve starodávném pokoji Mlýnská šalanda a pak se šli sami podívat na okružní cestu pohádkovým lesem. Ze slovenského turné si odskočil zpěvák s nejširším a nejbělostnějším úsměvem na Slovensku Thomas Puskailer, sice bez své anglické manželky Abie, ale za to v doprovodu svého managera Roberta.

Skupina Holki dorazila více méně vyladěné do fialova, až na rezatou Radanu Labajovou, která byla v černé róbě, kdež to obě »těhulky« Nikola a Kateřina zářily barevně a to těhotenství jim opravdu velmi slušelo. Po svém vystoupení odjely hned domů, aby náhodou neporodily v jižních Čechách, ale po shlédnutí Martinského mlýna, jeho interiéru, včetně lázniček už si objednaly »poporodní relax«.

Dále také dorazil Jarek Šimek se svou novou manažerkou, Davide Matiolli, který tentokráte zpíval sólo, nebo operní zpěvačka Pavlína Senič, která to pojala jako ridinný výlet a přijela se svou dcerou Lili i s manželem Tomášem a ubytovali se v romantickém pokoji s nebesy. Gabriela Gunčíková dorazila i se svými dvěma muzikanty z kapely a kouzelník Radek Bakalář to měl zase ze všech účinkujících nejblíže, protože pochází z Českých Budějovic. Marcela Holanová dorazila až těsně před svým vystoupením.

Lehce po 18 hodině vystoupila na podium moderátorka Markéta Mayerová a odstartovala tak 3. ročník koncertu. Hned zpočátku se ujali slova zástupci Jihočeského kraje Ivana Stráská a Jaromír Slíva, starosta města Trhové Sviny Radislav Bušek a starosta města Prachatice Martin Malý a také hlavní producent koncertu Martin France a společně pak všichni pomocí stuhy otevřeli truhlu s dvaceti holuby, kteří ihned vzlétli a tím byl odstartován letošní hudební večer.

Hned první písničkou Love Hurts dostal diváky do kolen nejmenší a nejmladší z účinkujích Tomáš Ringel a když skončil, tak diváci nepřestávali s franetickým potleskem. A pak už následoval jeden účinkující za druhým a publikum opravdu přijalo vystupující interprety velice vřele. Primář dětského a novorozeneckého oddělení nemocnice Prachatice Jan Kylián převzal šek s konečnou částkou lehce přes 50 tisíc korun a srdečně poděkoval za tento finanční přínos a pozval účinkující na podzim tohoto roku do prachatické nemocnice na slavnostní předávání přístroje, který se za tuto částku pořídí.

Témata:,