Martin Harich ze SuperStar na novince mile překvapil

Matejvanecek

V srpnovém rozhovoru se Martin Harich, nejmladší finalista poslední SuperStar, vyznal nejen z lásky ke kytarám a hudbě, ale se zápalem mluvil i o chystané desce. Jmenuje se Príbeh snov a Martin se na ní prezentuje jako neskutečně muzikální a talentovaný kluk.

Možná, že pěveckým soutěžím formátu SuperStar či X-Factor nefandíte a jejich absolventy považujete za uměle vyšlechtěné rychlokvašky. Martinovi Harichovi z Liptovského Mikuláše a jeho debutu Príbeh snov byste ale křivdili. Bezprostřední Martin nelítá hlavou v oblacích, jak by se mohlo z názvu desky zdát, ale stojí pevně na zemi. Na Príběhu snov si akorát plní své přání, dělat muziku. Pořád a naplno, byť je to místy tradiční slovenský mainstream.

http://www.youtube.com/watch?v=7aZUCuZzog4

Na federální scéně se nicméně už dlouho neobjevil někdo, kdo by měl v sobě hudbu tak vepsanou. S přihlédnutím k Martinově věku je až k neuvěření, jak kompaktní celek deska tvoří. A to si devadesát procent alba napsal sám, jen první singl Nezvestná vznikl jaksi kvazi na tělo.

Rozhovor: Martin Harich: Doma jsem si vyráběl kolotoče

Harichovo srdce bije v rytmu klavírního poprocku a díky Martinově drivu a totální oddanosti žánru je to deska uvěřitelná. Obyčejná hudba pro obyčejné lidi, v Harichově podání má ale šmrnc. Jasně, ačkoliv tušíme, ze kterých základů slovenské poprockové scény Harich čerpá (Team, No Name, IMT Smile), nikoho přímo nevykrádá. Spíš skládá poctu všem, od kterých se při poslechu skladeb učil.

Neoddiskutovatelný podíl má na výsledku i producentské duo Peter Graus a Marián Kachút, kteří dotvořili Martinovy hrátky s kytarou docela vkusným zapracováním syntezátorů (například skladba Lucienne). Album zní Martin Harich - Príbeh snovmoderně a zdravě sebevědomě, třeba v Čajkách, založených jen na Martinově hlasu a kytaře, má Slovensko další sympatickou folkrockovou písničku k večernímu ohni.

Martin Harich má našlápnuto dobít nejen slovenskou, ale i českou scénu. Díky své oddanosti hudbě si to tenhle šestnáctiletý kluk zaslouží.

Martin Harich – Príbeh snov
Vydavatelství:
Universal Music
Seznam skladeb: Cestička života, Stále, V observatóriu, Nezvestná, Sme tu zase, Príbeh snov, Ja ťa nájdem, Najmenej milión, Lucienne, Cesty, Čajky

Témata:,