Marvel vládne! 6 komiksových novinek, jejichž premiéru v roce 2017 nesmíte prošvihnout

Redakce

Když společnost Marvel před několika lety doslova vstala z mrtvých a rozjela mašinérii veleúspěšných komiksových blockbusterů, nikdo to nečekal. Rozjetý vlak už se ale nedá nastavit a premiéry dalších a dalších jejich filmů a seriálů jsou naplánovány na několik let dopředu. Co si nesmíte nechat ujít letos?

 1. Strážci galaxie vol. 2
  Premiéra: 5.
  května
  Chris Pratt začínal jako obtloustlý trumbera ze sitcomu, dnes je z něj namakaný akční hrdina se smyslem pro humor a my ho nemůžeme milovat víc! První díl Strážců galaxie byl svižný, vtipný a měl geniální soundtrack. Od dvojky očekáváme dvojnásobek všeho, co měla jednička – a mnohem víc!
 2. Spider-Man: Homecoming
  Premiéra: 7. července
  Spider-Mana už ztvárnili Tobey Maguire a Andrew Garfield, teď ho hraje mladičký Tom Holland. Jeho malou ochutnávku jsme dostali v posledním díle Captain America, kde se ukázal jako odvážný, leč ještě nezkušený superhrdina. Ve svém vlastním snímku určitě ukáže, co v něm je.

 3. Thor: Ragnarok
  Premiéra: 27. října
  Již třetí díl ze série o severském bohu s kladivem a tváří Chrise Hemswortha postaví hlavnímu hrdinovi do cesty válečnici Helu (Cate Balnchett) i bývalého spojence Hulka (Mark Ruffalo). Nás ale hlavně zajímá, jestli tam bude hodně Lokiho…
 4. Iron Fist
  Premiéra: březen
  Třináctidílný seriál o marvelovském hrdinovi Dannym Randovi, který si říká Iron Fist – a jako ten ovládá bojová umění a má i nadpřirozené schopnosti – chystá televize Netflix. Je to už čtvrtý a poslední z řady seriálů o jednotlivých postavách, které vedou ke crossover minisérii The Defenders…
 5. The Defenders
  Premiéra: zatím neupřesněno
  Iron Fist, Daredevil, Jessica Jones a Luke Cage, to všechno jsou hrdinové Marvelu, kteří již dostali vlastní prostory na televizních obrazovkách a nyní se sejdou v partě Defenders ve společné, osmidílné sérii. Tohle už je velká chuťovka pro pravověrné fanoušky, ale určitě bude stát za to.
 6. The Punisher
  Premiéra: zatím neupřesněno

  Poslední marvelovskou novinkou letošního roku je vlastní televizní série pro zvláštního agenta Franka Castla aka nelítostného mstitele Punishera. Ten už se dočkal počítačové hry i několika filmů, které byly přijaty neslavně. Snad Frankovi tahle sérka vyspraví reputaci.

Podívaná jen pro otrlé: 5 hororů tak nechutných, že lidé odchází z kina

Marvel natočí film s černošským superhrdinou!