Máš to gramaticky špatně, píše Sufjan Stevens Miley Cyrus

Redakce

Do všeobecné diskuse o zkáze, kterou na sebe, svět popmusic a malé děti seslala ex Hannah Montana Miley Cyrus se svým nahým klipem Wrecking Ball a následně celou deskou Bangerz (recenze), se vtipně vložil americký písničkář Sufjan Stevens.

Miley poslal otevřený dopis, kde jí vytýká gramatické chyby v textu prostomyslné písničky #GetItRight. "Milá Miley, nemůžu se té skladby nabažit, je skvělá, výborně postavená a má úžasné poselství. Ale možná bys potřebovala rychlou lekci gramatiky. Jde mi o větu "I been laying in this bed all night long" ("Ležela jsem celou noc v posteli). Ty jsi v té posteli ležela /lying/, nikoliv lažela /laying/. Ten druhý tvar se používá pouze tehdy, když je ve větě předmět. Ale co já vím, nejsem žádný velký textař," vzkazuje Sufjans, který je svými vrstevnatými texty známý.

Přečtěte si celý otevřený dopis Sufajan Stevense Miley Cyrus

"A je tam ještě další věc, určitě jsi už slyšela o předpřítomném čase průběhovém. Je to ten čas, který není ani teď, ani tehdy, prostě něco mezi. Takže tam musíš dát sloveso "have". Ale stejně tě miluju, jsi královna, gramaticky i živočišně řečeno. A jsi taky ta nejvíc sexy buchta. Ať z toho nikdy nevyrosteš. Užívej života, než tvoje sláva zmizí někde v zapomnění," vzkazuje Stevens. (sli)