Máte už dost pohádek v období adventu? Koukněte se raději na vánoční horory

Eva Vogelová

Dívat se o Vánocích na pohádky je klišé a nuda. Mrkněte se raději na horory se sváteční atmosférou.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Krampus je démonický opak Santy. Má tělo napůl kozí a napůl lidské. Ve snímku se Krampus objeví v domě velké rodiny, která se na Vánoce shromáždila. Ta se neustále jen hádá, vzniká napětí a malý Max je z toho nešťastný a řekne, že by Vánoce nejraději zrušil. V tom se začnou dít velmi divné věci. Dům už pro rodinu přestává být bezpečný. Krampus se svojí armádou si jde pro ty, kteří přestali věřit na kouzlo Vánoc. Po zhlednutí tohoto hororu začnete sami dobrovolně raději věřit na Santu, ačkoliv jste to třeba nikdy nedělali.

Krampus

Jack Frost: Sněhový zabiják (1997)

Když se policejní auto, které veze masového vraha Jacka, srazí s dalším vozem, vznikne katastrofa. Z Jacka Frosta se stane sněhový mutant. Rozhodně z toho není nijak nešťastný, protože ve své nové masce může vraždit dál. Tipněte si, kolik lidí zabije a pak se na horor koukněte.

Jack Frost

Gremlins (1984)

Snímek Gremlins se řadí do vánočních klasik. Mladý chlapec dostane k Vánocům divnou bytost, nazývá se Mogwai. Spolu s ní dostane i několik pravidel, které musí bezpodmínečně dodržet. Samozřejmě se mu to nepodaří. Od této chvíle se začnou dít podivné věci. Všude se rojí malé zelené bestie, které zamořují město. Lidé jsou k smrti vyděšení a neví, jak s takovými potvorami bojovat. Dříve možná mohly být pro někoho strašidelné, ale v dnešní době plné skvělých filmových efektů se nad nimi spíše pousmějete. Ale stejně se na to podívejte!

Gremlins

Černé Vánoce (1974)

Baví vás horory, kde figurují hlavně vyděšené dívky, které jsou samy v odlehlém domě? Pak se jistě podívejte na Černé Vánoce. Mladé slečny umírají strachem, protože uvidí mrtvolu a telefonují si s vrahem po telefonu. Co víc si přát než sdílet se zabijákem jednu budovu během Vánoc? Snímek se natolik osvědčil, že byl natočen i stejnojmenný remake v roce 2006.

Černé Vánoce

Vánoční horor (2015)

Obyvatelé města Bailey Downs zažijí Vánoce, na které jen tak nezapomenou. Svět se totiž zbláznil. Santa Claus namísto rozhazování dárků do komínů, musí bojovat s houfem elfích zombie, jednu rodinu pronásleduje příšerný Krampus a skupina mladistvých se rozhodla vyšetřovat vraždu, která se udála ve škole. Najdete tam toho ještě víc, protože je to pořádná vánoční smršť.

Vánoční horor

Děti (2008)

Horor Děti vás jistě nenechá chladnými. Budete díky němu přemýšlet, zda dětská nevinnost existuje. Dvě rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém obydlí. Všichni se na sebe snaží být milí a nevšímat si napětí mezi dospěláky a dětmi. S ratolestmi se děje něco velmi divného. Zvrací a prokazují známky velké agrese. Pokud máte rádi děti a myslíte si, že neumí být zlé, raději se na tento horor nekoukejte.

Děti

Ďábelský Santa (2005)

Letošní rok bude mít rozdávání dárku na starosti Satan. Vsadil se před tisíci lety s andělem a prohrál. Z toho důvodu teď musí dělat Santu. Když trest skončí, může konečně dělat lumpárny, aby si to vykompenzoval.

Ďábelský Santa