Matka dělala ze své dcery invalidu. Ta ji v dospělosti nechala zabít

mim

Američanka Dee Dee Blanchard byla přesvědčena o tom, že je její dcera Gypsy Rose vážně nemocná, i když byla holčička zdravá. Z dívky dělala invalidu. Skončilo to tak, že ji šikanovaná dcera nechala zabít.

Když byla Gypsy Rose kojenec, Dee Dee byla přesvědčená, že dívka trpí spánkovou apneou. Lékaři její tvrzení vyvrátili, tak Dee Dee začala tvrdit, že se u holčičky rozvinulo vzácné chromozomální onemocnění. V osmi letech Gypsy upadla z dědova motocyklu, a i když si způsobila pouze malou odřeninu, matka ji odkázala na invalidní vozík, píše web Extrastory.cz. Chování Dee Dee se nelíbilo ani jejím rodičům, a tak se žena i s dcerou odstěhovala.

„Byla jsem příliš mladá na to, abych chápala, co se děje. Ke své matce jsem vzhlížela a věřila, že pro mě dělá to nejlepší. Neměla jsem žádné pochybnosti. Když se teď dívám zpátky, pociťuji smutek, protože jsem nemohla dělat věci jako normální člověk,“ vzpomíná dnes sedmadvacetiletá žena.

Útěk a vražda

Dee Dee si později ještě vymyslela, že má Gypsy svalovou dystrofii, slabý zrak a epileptické záchvaty. Doktoři sice nikdy na nic takového nepřišli, ale předepisovali holčičce další a další léky. Dvojice se stala celkem známou. Charitativní organizace jim pomohly postavit dům s bezbariérovým přístupem nebo je zdarma poslaly do Disneylandu.

Když bylo Gypsy devatenáct, utekla a prosila sousedy, ať ji odvezou. Jenže ji tam našla Dee Dee a sousedy přesvědčila, že Gypsy mluví z cesty. Gypsy pak tajně na internetu navštěvovala chatovací místnosti. V roce 2012 se tam seznámila s třiadvacetiletým Nicholasem Godejohnem, který měl za sebou kriminální minulost i záznamy u psychiatra.

Dee Dee tušila zradu, a tak dívku přivazovala k posteli. Nicméně Gypsy a Nicholas se nakonec sešli, vyspali se spolu a plánovali, jak se tyranky zbaví. V roce 2015 ji Godejohn ubil k smrti, zatímco Gypsy byla ve vedlejším pokoji. Po vraždě spolu pár utekl.

Konečně svobodná

Policie je ale dopadla. Za podíl na vraždě byla Gypsy odsouzena na deset let odnětí svobody. Nicholas Godejohn na finální rozsudek stále čeká. Dee Dee Blanchard psychiatři posmrtně diagnostikovali Münchhausenův syndrom, během něhož postižená osoba předstírá tělesnou či duševní poruchu u sebe nebo u druhého.

Na začátku letošního roku poskytla Gypsy Rose z vězení rozhovor pro ABC News: „Ve vězení jsem už žila. Nemohla jsem nikam chodit, nemohla jsem jíst, nemohla jsem mít kamarády, nemohla jsem si hrát venku, nemohla jsem dělat nic. Tady si připadám svobodnější než doma se svou matkou. Teď už konečně můžu… prostě žít jako obyčejná žena,“ uzavírá.