Metallica láká na 3D film. Je to lepší než skutečnost, vzkazuje

Redakce

Před červencovým vystoupením na pražském Aerodrome festivalu nabízí Metallica fanouškům předkrm. Na blu-ray vychází film Metallica: Through the Never, který kombinuje velkolepou pódiovou show kapely s klasickým příběhem: člen štábu je během koncertu vyslán do města, aby pro skupinu vyzvedl tajný balíček. Na pozadí vyprodaného koncertu Metalliky se ale jeho mise zvrtne v šílené dobrodružství…

Film Metallica: Through the Never je k dostání v luxusní kvalitě na blu-ray ve 3D i v klasickém 2D formátu. Obě verze se prodávají v jednom balení dohromady na jednom disku.

Metallica přijede v červenci do Prahy, odehraje koncert na přání
Před Metallikou zahrají na festivalu Aerodrome Alice In Chains

Pódiové vystoupení Metallica: Through the Never plné pyrotechnických efektů se připravovalo a vznikalo více než rok. Natáčelo se během pěti speciálních koncertů v Kanadě, které snímalo 24 kamer najednou, a výsledný sestřih se pořizoval z šedesáti hodin natočeného materiálu. 

Poslechněte si Metallicu v Youradiu

„Tohle není 3D záznam koncertu,“ říká Lars Ulrich z Metalliky. „Film se snímal hodně z našeho pohledu, diváci v kině budou více na pódiu než v hledišti," dodává s tím, že 3D verze vše ještě umocňuje.

Během filmu zazní písničky jako Battery, The Memory Remains, Nothing Else Matters, Master of Puppets či Enter Sandman. A z nějvetších hitů si sami fanoušci kapely mohou sestavit i její nadcházející pražský koncert By Request, který Metallica odehraje v rámci Aerodrome festivalu 8. července v Holešovicích. Hlasovat pro své nejoblíbenější skladby, které si přejí v Praze slyšet, mohou všichni, kteří si zakoupí vstupenku po internetu. (sli)