MGMT a hráči na plechové sudy dorazí na Colours of Ostrava 2014

Redakce

Festival Colours of Ostrava (17. – 20. 7. 2014) hlásí po Robertu Plantovi další dvě programové posily: americkou psychedelickou kapelu MGMT a sedmnáctičlennou bubenickou formaci Les Tambours du Bronx z Francie. „Obě kapely dávají obrovský důraz na vizuální složku koncertu, jejich vstoupení budou pro diváky velký zážitek,“ láká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Poslechněte si MGMT v Youradiu

MGMTsi získali popularitu díky prvnímu albu Oracular Spectacular s hity jako Electric Feel a Kids. Svým psychedelickým halucinogenním rockem a popem si získali řadu hudebníků, například Becka, Paual McCartneyho nebo Radiohead. Letos vydala skupina třetí desku, na níž vyšla na Kouli recenze s titulkem MGMT musejí být šílení. Na koncert se samozřejmě těšíme a věříme, když kapela říká, že se nesnažíme o hudbu, kterou každý napoprvé pochopí."

Druhým přírůstkem do programu Colours jsou francouzští bubeníci na plechové sudy Les Tambours du Bronx pocházející z průmyslové čtvrti francouzského města Nevers přezdívané Bronx.

„Těšte se na rytmicky a vizuálně strhující industriální obřad zesílený elektronikou, hip hopem, metalem a tribálním sborovým řevem, který vrcholí  zničením nástrojů a totálním vysílením bubenické eskadry do půl těla svlečených chlapů,“ líčí Zlata Holušová. Kapela má k sudům, na něž během koncertu hraje, zvláštní přístup: podle momentální nálady je posprejuje a po dvou vystoupeních – na každé vyjde jedna strana – je rozsekané jako vzácné suvenýry rozdává návštěvníkům. Dosavadní spotřeba: dvacet tisíc kusů. (sli)