Michaela hejtuje: 10 věcí, které bych udělala jinak na naší svatbě

Michaela Maršálová

Od naší svatby uplynulo už pár měsíců, a tak můžu zpětně hodnotit, co se povedlo a co se dalo udělat lépe. Třeba to bude pro někoho, kdo svatbu akorát chystá, inspirace.

  1. Plánování. Zasnoubili jsme se v březnu a svatba byla v září, na přípravu jsme tak měli půl roku. I když jsem se přípravám věnovala poměrně intenzivně, musím říct, že jeden rok, co se na přípravu doporučuje, je adekvátní.
  2. Poslední chvíle. V důsledku bodu 1 jsme spoustu věcí nechávali na poslední chvíli. Něco se pak kvůli tomu nestihlo. Nic důležitého, i tak bych byla radši, kdychom to stihli (například rozmístit po areálu rozcestníky, které jsme kupovali).
  3. Dekorace. Není důležité se tolik zabývat dekoracemi. Mně na nich možná záleželo až moc.
  4. Šaty. Škoda, že jsem neměla víc času na shánění šatů. Až zpětně jsem narazila na fakt krásné salony. I tak jsem ale s volbou svých šatů spokojené. Když jsem ale hledala, byla jsem celkem zoufalá, protože se mi nic nelíbilo.
  5. Květiny na louku. Měli jsme přírodní svatbu u louky a zbytečně jsme kupovali květinové dekorace. Na místě pak moje kamarádky natrhali kytky z okolí a areál zdobily a to by úplně stačilo – nemusely se vozit květiny z Prahy.
  6. Hádka. Svatba bývá emočně vypjatá. Já se druhý den pohádala s tátovou manželkou a dodnes mě to mrzí. Trvám na tom, že jsem měla pravdu, ale měla jsem situaci lépe ustát a ne se pustit do hádky.
  7. Jeden den volna. Den před svatbou jsme si vzali volno, abychom to stihli připravit, protože jsme si spoustu věcí dělali sami, ale bylo to málo.
  8. Kocovina. Den před svatbou jsme se s kamarády opili a druhý den nám všem bylo celkem zle. Vůbec nechápu, jak jsme tu svatbu vlastně mohli přežít a vydržet pařit až do noci.
  9. Rodina. Měli jsme 150 hostů a absolutně na nikoho jsem neměla pořádně čas. Bohužel jsem si pořádně nepopovídala ani s vlastní rodinou. S každým jsem se bavila tak dvě minuty a do toho jsem operativně řešila, co bylo třeba.
  10. Jídlo. Nestíhala jsem se najíst a pak mi nebylo moc dobře. Měla jsem si udělat čas půl hodiny na oběd!