Michaela hejtuje: 7 tipů, jak se nezbláznit z plánování svatby

Michaela Maršálová

Svatba se blíží. Už za týden budu vdaná paní. Při plánování dne D jsem málem zešílela, zvlášť v posledních dnech. Napsala jsem proto sedm tipů, jak svatební přípravy přežít.

  1. Když se zkomplikuje situace, vyčkejte s řešením minimálně pár hodin. V klidu vymyslete alternativy. Nemá cenu to hrotit ve vteřině.
  2. Pamatujte na to, že co se zdá jako průšvih, se nějakou záhadou nakonec fakt vyřeší a všechno bude super.
  3. Jestli jste si jistí, že chcete něco nějak udělat, trvejte si na svém a nenechte se ukecat ani matkou, ani nikým jiným (samozřejmě se ale musíte shodnout s nastávající / m).
  4. Nechte si poradit od odborníků, třeba co se týče počtu jídla na raut. Nepočítejte to sami. Na internetu je sice spousta návodů, ale každý je jiný a akorát vás to bude plést a budete se bát, že toho bude přece jenom málo / hodně.
  5. Věci z Aliexpressu a podobných stránek objednávejte s dostatečným předstihem, abyste nešíleli, že to nestihne přijít.
  6. Pozvěte na svatbu jen lidi, o kterých víte, že jsou v pohodě. Nikdo nestojí o otrávené obličeje.
  7. Těšte se. Možná to zní jako blbá rada, ale uvědomte si, že se vdáváte (snad) jen jednou za život, tak by bylo fajn pamatovat si, jak to bylo super, a ne jen to, jak jste šílela, že jste nesehnala to nebo tamto.