Michaela hejtuje firemní vánoční večírky

Michaela Maršálová

Firemní vánoční večírky jsou podle mě zlo. Nebo vám přijde v pohodě nahnat všechny do jedné hospody, zaplatit drinky a čekat, co bude?

Je totiž úplně jasné, co se stane. Část lidí nepřijde, další část bude decentně upíjet celý večer dvojku vína, nebude mluvit a v 11 hodin se potichu zdekuje bez rozloučení. Další část přijde až o půlnoci, protože zástupci této skupiny mají za noc víc večírků, což znamená, že dorazí už pěkně upravení a diví se, že tahle párty ještě není rozjetá a že nikdo nemá drogy.

Další lidi hojně využívají toho, že je na akci chlast zadarmo, takže jsou už v 10 hodin večer naplech. Poslední skupinka je taková nejnormálnější – tihle pijí do pohody, pak si dají ještě afterpárty někde v nonstopu a v 6 ráno si volají tágo domů. Do toho všeho se musí počítat s tím, že někdo v podnapilém stavu prozradí něčí tajemství, někdo vynadá šéfovi a někdo skončí u někoho doma.

Do jaké skupiny patřím já? Byla bych nejradši v té první, co vůbec nepřijde, ale většinou se přemůžu a dorazím, čehož každoročně lituju. Takže to vypadá, že se jako vždycky brzo opiju chlastem zadarmo, prásknu nějaký drb, šéfovi řeknu, co nechci, budu shánět drogy, které nikdo nebude mít, dám si after s největšími loosery z fabriky a za světla se budu trmácet domů. Už se nemůžu dočkat.