Michaela hejtuje: Jak se do mě pustily feministky

Michaela Maršálová

Asi poprvé v životě jsem se dala do řeči s lidmi v internetové diskuzi a to jsem neměla dělat. Zvlášť, když "ti lidé" byly feministky.

Kdo mě dlohodobě čte, ví, že jsem spíš šovinista než feminista. To ale neznamená, že si nemyslím, že by holky měly držet s holkami, jak se říká. Taky dokážu ocenit některé názory feministek a v podstatě s nimi souhlasím. A pár feministek i sleduju na Facebooku, protože mi přijdou vtipné. Možná to ale přehodnotím, protože jak se už několikrát ukázalo, za tou „vtipností“ bývá často jen frustrace, zášť a hloupost.

Hry

Před nedávnem jsem začala na Facebooku sledovat jeden blog, ve kterém si autorka často stěžuje na společnost a hlavně na muže. Přišel mi celkem zábavný. Až do té doby, než jsem se zapojila do diskuze jak s ostatními sledujícími, tak s autorkou.

Všechno to rozjel příspěvek autorky, ve kterém si stěžovala na článek v časopisu Moje psychologie, který uvozoval titulek, že vtipné ženy prý nejsou sexy. Autorka blogu s tímto tvrzením nesouhlasila a ostatní sledující jejího blogu taky. Jen jedna dáma napsala, že to vnímá spíš tak, že je občas lepší nechat vítězit muže a ne se cpát před něj. K tomu jsem napsala já (první chyba), že s ní souhlasím a že si myslím, že je to taková mezidruhová hra (druhá chyba). Následně mi bylo autorkou blogu a dalšími dámami vyčítáno, že se chovám podle a že ony by tedy rozhodně nechtěly žít ve lži a hrát se svým nejbližším podivné hry (wtf) a že moje praktiky jako z dob našich babiček a prababiček.

Další žena z diskuze se hrdě přihlásila k tomu, že opustila blbého partnera a je radši s dvěma dětmi sama. Ehm – gratulki? A jedním z argumentů, proč se nebát nad muži vítězit a být vtipná, byl, že se přece nesmíme bát mít neoholené nohy. O.M.G.

Už nikdy

Možná jsem vážně staromódní, ale nevidím nic špatného na tom se řídit tím, co stovky let funguje, a sice neprudit a nesnažit se partnera za každou cenu porazit. Bohužel feministky dnešních dní jsou jiného názoru. Chtějí rovnoprávnost ve všech ohledech. Asi nemusím říkat, že jejich chování a přístup k mužům mají za následek to, že jsou ještě ve 40 letech samy…

Dámám jsem napsala, že jsem šťastně vdaná a popřála jim hodně štěstí, protože na jejich argumenty se nedalo nic jiného napsat. A jsem poučená pro příště – už nikdy se nebudu pouštět do internetových diskuzí s cizími lidmi!