Michaela hejtuje: Kamaráda, který se chová takhle, ve svém životě mít nemusíte

Michaela Maršálová

Chápeme, že vzdát se dlouholetého kamaráda může být těžké, ale věřte nám, že pokud se váš kámoš chová takhle, není to přítel, kterého byste potřebovali. Může s ním být sranda, ale jestli dělá tyhle věci, radši ho nechte plavat.

  1. Neomlouvá se. Zruší vám schůzku pět minut poté, co měla začít, a ani se neomluví? To není hezké a kamarádi by se tak k sobě neměli chovat.
  2. Nelajkuje vám fotky. Jednou mu nezalajkujete snímek na sociální síti nebo přestanete sledovat jeho storíčka a pak vám dojde, že vám už nic nelajkuje ani nekomentuje, a to dřív palec od něj byl jistota. To je opravdu dětinské.
  3. Veřejně si z vás dělá srandu. Ať už na sociálních sítích nebo v reálném životě v bandě lidí, nikdy nevynechá příležitost udělat si z vás legraci a potopit vás. Ne, není to vtipné, zvlášť pokud ví, že vám to není příjemné. Kašlete na něj.
  4. Nepomůže vám. Potřebujete pomoct se stěhováním? Nemá čas. Jste po rozchodu a chcete se mu vyplakat na rameni? Nemá čas. Potřebujete poradit, jestli vzít novou pracovní nabídku? Nemá čas. Tak vy na něj taky nemějte čas. Už nikdy.
  5. Chce sex. Pokud vás jemně osahává (což se většinou stupňuje s vypitým alkoholem), přestože ví, že máte partnera a jste věrní, není to kamarád, ale sexuální loudil, který jen čeká, až se mu vrhnete do náruče. Takoví lidí jsou nebezpeční. Radši s ním utněte kontakt. Za problémy ve vztahu to nestojí. Protože nám věřte, že i když si nechcete přiznat, že s vámi kámoš flirtuje, váš partner to ví a není mu to vůbec příjemné, zvlášť jestli se scházíte bez něj.